Zdjęcie: Policja.pl

„Poszukiwacze” Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wytropili kolejne osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród nich jest 35-latka skazana za oszustwa w obrocie testami medycznymi na COVID-19.

Miesiąc temu informowaliśmy o zatrzymaniu przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Rzeszowie Kamila S. spod Łańcuta, która wyłudził 220 tys. zł od kobiety. Szantażował ją, że ujawni rodzinie 31-latki, że ta nie skończyła studiów. 

Policyjni „poszukiwacze” mają kolejne sukcesy na koncie. Zdarza się, że muszą wyjechać na kilka dni poza Podkarpacie. Tak było także w tygodniu, gdy wspólnie z kolegami z Tarnobrzega dowiedzieli się, gdzie może przebywać poszukiwany 39-latek z Tarnobrzega.

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2016 roku. Był poszukiwany listem gończym za kradzież. Do odsiadki miał 1,5 roku więzienia. „Poszukiwacze” namierzyli go na drugim końcu Polski – w Elblągu. 

– Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi – opisuje kom. Dominika Kopeć z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 39-latek w końcu wpuścił do mieszkania policjantów, gdy ci zagrozili, że wyważą drzwi. 

Kolejną zatrzymaną osobą była 35-letnia kobieta. Od lutego br. był za nią wystawiony list gończy. Kobieta została skazana na ponad 2 lata więzienia za liczne oszustwa, m.in. w obrocie testami medycznymi na COVID-19. Ukrywała się za granicą. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pod koniec lipca 35-latka przyjechała do swojej rodzinnej miejscowości – Jarosławia. Tam została zatrzymana i przewieziono ją do zakładu karnego.

W połowie lipca w ręce rzeszowskich „poszukiwaczy” wpadł 55-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, poszukiwany od 2023 r. m.in. dwoma listami gończymi. Wydał je sąd w Dąbrowie Górniczej. 55-latka skazano za przestępstwa narkotykowe, kradzieże oraz groźby.

– Mężczyzna został zatrzymany w pracy, na terenie województwa małopolskiego. Był bardzo zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Teraz spędzi blisko 4 lata w zakładzie karnym – przekazała kom. Dominika Kopeć z KWP w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama