Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 16-letni kierowca fiata uno, który w poniedziałkowy wieczór w Rzeszowie doprowadził do kolizji, a potem uciekł z miejsca zdarzenia. 

O zdarzeniu, do którego doszło ok. godz. 22:00, powiadomił nas pan Kuba, Czytelnik Rzeszów News. „Cztery radiowozy przed chwilą gnały w kierunku Budziwoja” – napisał pan Kuba.

Sprawdzamy. Rzeszowscy policjanci potwierdzają, że doszło do pościgu za kierowcą fiata uno. Początkowo funkcjonariusze podawali, że na al. Rejtana miała miejsce kolizja z udziałem dwóch samochodów: wspomnianego fiata i hondy.

Okazało się jednak, że kolizja miała miejsce na ul. Hetmańskiej. Kierowca fiata najechał na tył poprzedzającej go hondy, której kierowca zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu z al. Powstańców Warszawy. Kierowca fiata po spowodowaniu kolizji nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia.

Za fiatem ruszył w pościg 29-letni kierowca hondy. O zdarzeniu została poinformowana policja, której informacje o uciekającym kierowcy fiata przekazywała na bieżąco pasażerka hondy. 

– W trakcie ucieczki we fiacie została uszkodzona jedna opona. Kierowca uciekał, auto zderzakiem tarło o asfalt. Kierowca zatrzymał się dopiero na ul. Kwiatkowskiego, gdzie uderzył oponą w krawężnik. Nie był w stanie już kontynuować jazdy – mówią nam rzeszowscy funkcjonariusze.

Kierowca fiata próbował uciekać jeszcze pieszo, ale ujął go kierowca hondy. Mężczyzna został przekazany policjantom, którzy w tym momencie dojechali na miejsce zdarzenia. 

Za kierownicą fiata siedział 16-letni mieszkaniec Rzeszowa. Policyjne podejrzenia, że uciekinier był nietrzeźwy, potwierdziły się. Miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zabezpieczyli na parkingu uszkodzonego fiata, który nie miał ważnych badań technicznych, a 16-latka przekazali pod opiekę matki.  – Za swoje czyny odpowie on przed sądem rodzinnym – poinformował Adam Szeląg, rzecznik policji w Rzeszowie. 

W wyniku całego zdarzenia ucierpiała pasażerka hondy, która została przewieziona do szpitala.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.