Zdjęcie: KWP Rzeszów

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca volkswagena transportera, który we wtorek w podrzeszowskiej Nienadówce nie zatrzymał się do policyjnej kontroli.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Sokołów Małopolski. Około godz. 17:00 policjanci drogówki postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę VW, który przekroczył dopuszczalną prędkość o niemal 30 km/h. Kierowca sygnały zignorował, przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za VW. 

W pewnym momencie kierowca VW, podczas wyprzedzania innego samochodu, stracił panowanie nad autem, zjechał z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu. Kierowca, którym okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, został zatrzymany. Mężczyzna był pijany.

– Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. 38-latek nie miał również prawa jazdy – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Za niezatrzymanie się do kontroli 38-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie on również za kierowanie samochodem po pijanemu. Policja zapowiada, że mężczyzna zostanie objęty zakazem prowadzenia pojazdów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama