Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca volkswagena transportera, który we wtorek w podrzeszowskiej Nienadówce nie zatrzymał się do policyjnej kontroli.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Sokołów Małopolski. Około godz. 17:00 policjanci drogówki postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę VW, który przekroczył dopuszczalną prędkość o niemal 30 km/h. Kierowca sygnały zignorował, przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za VW. 

W pewnym momencie kierowca VW, podczas wyprzedzania innego samochodu, stracił panowanie nad autem, zjechał z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu. Kierowca, którym okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, został zatrzymany. Mężczyzna był pijany.

– Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. 38-latek nie miał również prawa jazdy – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Za niezatrzymanie się do kontroli 38-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie on również za kierowanie samochodem po pijanemu. Policja zapowiada, że mężczyzna zostanie objęty zakazem prowadzenia pojazdów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Niewiem co za Kurwa to pisała ale ten ktoś to niezły bajko pisarz….. cały czas widzę praktycznie to samo czy to na TVP Rzeszów..itp .niewiem czy kolega chciał się popisać ciekawe przed kim ale on nie miał ”3ch promili tylko 2.5 ‘ a to jest różnica po co robić z igły widły wiecie ile ogólnie osób w Polsce jeździ pijanych w ku….we

  2. No kochany i tu jest cały widz bo sedno jest zakamuflowane a często nie to co pisze jest istotne a to co białe między tym napisanym no zaskoczyło we łbie : eeee czy beeeee

  3. Zakaz prowadzenia pojazdów straszna kara tylko patole mają to w dupie.Słabe państwo nie radzi sobie z pijakami za kierownicą dopiero jak kogoś zabije tylko wtedy już dla kogoś jest za pózno.Zabierać patolom samochody.

  4. No prosze kolejny matoł wlewania w gardło zapomniał że to nie jeden koń z wozem a ogniste kuce –
    Rozumiem że czeka go teraz 5 lat kamieniołomu bo kamien i kliniec potrzebny do budowy ringów w mieście a nie wygodne L-B w celi + w Załężu

Comments are closed.