Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Przemyślu

Dzięki ścisłej współpracy funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariuszy z przemyskiej komendy zatrzymano 29-latka, skazanego za rozbój. 

W lutym ubiegłego roku w Przemyślu, 29-latek z innym mężczyzną, dopuścili się rozboju. 29-latek został skazany przez Sąd Rejonowy w Przemyślu na 4 lata więzienia. Sąd za nim wydał list gończy, bo mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. 

29-latek miał już kryminalną przeszłość, m.in. w styczniu 2017 r. rzucił się z nożem na funkcjonariuszy. W lutym br. poszukiwania 29-latka przejęli funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

We współpracy z przemyskimi kryminalni, policyjni poszukiwacze z Rzeszowa ustalili kryjówkę 29-latka. W ubiegły piątek zatrzymali go na terenie gminy Medyka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W tym samym czasie, w ręce przemyskich policjantów wpadł jeszcze 39-letni mieszkaniec Przemyśla, który miał przy sobie 37 zawiniątek ze skrystalizowaną substancją. Wstępne badania testerem potwierdziły, że są to narkotyki.

– Dodatkowo okazało się, że 39-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Przemyślu, w celu ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających – poinformowała KWP w Rzeszowie. 

29-latek kolejne 4 lata spędzi w zakładzie karnym, a 39-latek stanie przed sądem.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama