Reklama

23 wystawców prezentuje się podczas 9. Podkarpackiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2014. W środę rozpoczęły się na Politechnice Rzeszowskiej i potrwają jeszcze w czwartek.

[Not a valid template]

 

Salon jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia.

W tegorocznej, lokalnej edycji Salonu Maturzystów w Rzeszowie prezentuje się 23 wystawców, w tym głównie szkoły wyższe z kraju i regionu, szkoły policealne oraz wydawnictwa edukacyjne.

Tegoroczny Salon Maturzystów połączony jest z dniami otwartymi Politechniki Rzeszowskiej. Można przekonać się, jak wyglądają m.in. sale dydaktyczne i laboratoria, w których prowadzone są zajęcia.

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji prezentuje najnowocześniejszą na Podkarpaciu uczelnianą strzelnicę elektroniczną.

Każdy maturzysta może spróbować swoich sił, strzelając z repliki broni Glock 17 lub Beretta z symulatorem odrzutu oraz zobaczyć np. jak pobierane są odbitki palców i w jaki sposób specjaliści zbierają ślady na miejscu przestępstwa.

Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie prezentują latający dron. Można zobaczyć robota z sterowanamego poprzez Kinect (bez użycia joysticków, przy pomocy własnego ciała) połączonego z omówieniem programowania i prezentacją gitary z możliwością rozpoznawania nut.

Można też wykonać analizę składu masy ciała. Na stoisku jest nowoczesne urządzenie InBody, z którego może skorzystać każdy uczeń, przy fachowej pomocy ekspertów z kierunku dietetyka.

Stoiska wystawców rozmieszczone są w budynku Z przy ul. Akademickiej 8. W czwartek drugi dzień Salonu Maturzystów 2014. Początek o godz. 10:00.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.