Reklama

Skończą się kłopoty studentów i pracowników Politechniki Rzeszowskiej z wyjazdem z uczelni przy al. Powstańców Warszawy.  Politechnika buduje bezpośredni zjazd z parkingu.

[Not a valid template]

– Droga w ramach nowej inwestycji powstanie w związku z bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu samochodowym na al. Powstańców Warszawy, gdzie występują ogromne korki utrudniające wjazd i wyjazd z terenów Politechniki Rzeszowskiej o różnych porach dnia, a zwłaszcza pomiędzy godzinami 14-17.

– W tych godzinach w kolejce do wyjazdu z uczelni ustawiają się pracownicy PRz, studenci i pracownicy Pratt & Whitney Rzeszów oraz inne osoby korzystające z ulicy Emilii Plater, które na włączenie się do ruchu do al. Powstańców Warszawy oczekują po kilkadziesiąt minut – tłumaczy Magdalena Kamler z działu informacji Politechniki Rzeszowskiej.

Uczelnia postanowiła wybudować bezpośredni wjazd i zjazd od strony Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego do al. Powstańców Warszawy.

Droga będzie przebiegać prostopadle do al. Powstańców Warszawy w pobliżu obiektu V. Jej budowa już rozpoczęła. Inwestycja ma się zakończyć w maju 2016 r. Będzie kosztowała 1,136 mln zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.