Studenci Politechniki Rzeszowskiej będą mieć praktyki i staże w firmie LiuGong Dressta Machinery ze Stalowej Woli, która produkuje maszyny budowlane. Obie strony podpisały umowę o współpracy.

Podpisana umowa ma duże znaczenie dla obu stron oraz jest zwieńczeniem dotychczasowej wspólnej pracy LiuGong i PRz. W założeniu umowa ma umożliwić wszechstronną współpracę badawczą i naukową z silnym ośrodkiem akademickim. Osiągnięte efekty mają być promowane w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych i naukowo-badawczych.

– Jeśli firma inwestuje w innowacyjne technologie, tworzy zaplecze badawczo-rozwojowe, laboratoria, szuka nowych rozwiązań to oznacza, że z tym miejscem będzie związana na dłużej – mówił obecny na spotkaniu Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Zawarcie umowy ma doprowadzić do stworzenia w Stalowej Woli nowoczesnego ośrodka badawczo-rozwojowego dysponującego wysokowykwalifikowaną kadrą pracowników. Ośrodek będzie częścią globalnej struktury LiuGong.

– Zawarte porozumienie daje nadzieję na przyszłość, że studenci odbędą profesjonalną praktykę, a absolwenci znajdą zatrudnienie. Tutejszy wydział zamiejscowy chcemy przekształcić w pełnoprawny wydział akademicki. Chcemy, żeby był naturalnym zapleczem naukowym dla przemysłu – powiedział rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Marek Orkisz.

Stalowowolska firma produkująca maszyny budowlane od 2012 r. należy do chińskiego koncernu Guangxi Liugong Machinery, który jest światowym liderem w produkcji ładowarek kołowych.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama