Zdjęcie: Aneta Rembisz / Politechnika Rzeszowska
Reklama

Politechnika Rzeszowska będzie współpracować ze Stalą Rzeszów. Uczelnia i klub podpisali umowę w tej spawie. 

Współpraca między PRz a Stalą Rzeszów realizowana będzie poprzez wspólne inicjatywy w zakresie kształcenia, stwarzanie warunków do rozwijania indywidualnych zainteresowań i podnoszenia kwalifikacji sportowych.

Umowa wiąże się również z realizacją przedsięwzięć, które mają zapewniać optymalne warunki rozwoju kultury fizycznej oraz wspólne organizowanie i realizację imprez sportowych i rekreacyjnych.

Rafał Kalisz, prezes Stali Rzeszów, zapowiada, że współpraca z Politechniką Rzeszowską będzie miała kilka wymiarów. Zawodnicy klubu będą mogli studiować na uczelni, np. w ramach indywidualnego toku studiów. Współpraca będzie też dotyczyła laboratorium badawczego, dzięki któremu już trenujące w klubie dzieci, będą mogły być ocenione pod kątem prawidłowego sportowego rozwoju.

– Chcemy współpracować przy zakupie sprzętu do badań. Zostaną powołane zespoły fizjoterapeutów, specjalistów od motoryki, naukowców, którzy połączą wyniki sportowe z nauką  – tłumaczy prezes Kalisz.

Prof. Tadeusz Markowski, rektor PRz, mówi, że Stal Rzeszów ma duże doświadczenie w profesjonalnym sporcie, dlatego uczelnia chce współpracować z klubem, m.in. w sprawach związanych z wyposażeniem nowych obiektów sportowych w nowe technologie i sprzęt.

Prof. Grzegorz Masłowski, prorektor ds. kształcenia PRz, dodaje, że umowa ze Stalą Rzeszów to kolejny element realizacji strategii rozwoju sportu na Politechnice.

– Pierwszym krokiem było przekształcenie Studium Wychowania Fizycznego w Centrum Fizjoterapii i Sportu. Czekamy na decyzję ministra w sprawie uruchomienia kierunku sport na Wydziale Zarządzania we współpracy z Centrum. Przymierzamy się też do uruchomienia inżynierii sportu – typowego obszaru dla Politechniki – zapowiada prorektor Masłowski.

Dr Adrianna Gardzińska, zastępca dyrektora Centrum Fizjoterapii i Sportu PRz mówi, że Centrum, posiada sprzęt fizjoterapeutyczny i gimnastyczny, z którego już korzystają sportowcy Stali. Pracownicy CFiS są w dużej mierze nastawieni na pracę z młodymi sportowcami, aby zapewnić im jak najlepszy rozwój i nie dopuszczać do kontuzji.

– W planach są także inne projekty, które mogą być stopniowo realizowane – dodają przedstawiciele PRz.

Zdjęcie: Aneta Rembisz / Politechnika Rzeszowska

Opr. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: