Politechnika Rzeszowska wybuduje Studencki Kompleks Sportowy [WIZUALIZACJE]

6
Reklama

Około 34 mln zł będzie kosztował Studencki Kompleks Sportowy, który wybuduje Politechnika Rzeszowska. Powstanie kryte boisko ze sztuczną nawierzchnią, całoroczne lodowisko i stadion lekkoatletyczny. 

 

Jak poinformowała we wtorek Politechnika Rzeszowska, budowa kompleksu na około 4-hektarowej działce na terenie campusu uczelni przy al. Powstańców Warszawy, ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

W skład Studenckiego Kompleksu Sportowego będzie wchodziło całoroczne kryte boisko ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni 40 na 30 m oraz kryte lodowisko o wymiarach 60 m na 40 m. Lodowisko będzie można podzielić na trzy mniejsze tafle, a w lecie przy bardzo wysokich temperaturach, będzie można je zamienić na korty tenisowe, boisko do siatkówki oraz koszykówki.

Budowa kompleksu jest jedną z najważniejszych planowanych inwestycji. Nowe obiekty sportowe poszerzą możliwości dydaktyczne i naukowe uczelni – mówi prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

W skład kompleksu sportowego wchodzić też będzie pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny ze sztuczną nawierzchnią i 400-metrową bieżnią. W pobliżu kompleksu powstaną też nowe pomieszczenia administracyjne, sale fitness, pomieszczenia sanitarne, kręgielnia oraz kawiarnia.

PRz ma już przygotowaną dokumentację całej inwestycji. Uczelnia spodziewa się, że do trzech tygodni będzie również gotowe pozwolenie na budowę. Politechnika liczy, że inwestycja będzie dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

– Chcielibyśmy z obu ministerstw dostać około 25 mln zł, czyli ok. 80 procent kosztów całej inwestycji. Przewidujemy, że kompleks powstanie do 2021 roku – mówi nam Andrzej Sowa, kanclerz PRz.  

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. Brawo rektor i polibuda nareszcie coś trzymamy kciuki i powodzenia zawstydźcie Brezniewa doktora honoris itd. on nie wie co to sport lodowisko buduje 20 lat CZEKAMY

  2. Ale to chore wszystko, sami bogacze w Rzeszowie, każdy sobie rzepkę skrobie. Nie lepiej połączyć siły i zbudować coś dużego i na całe lata, dla wszystkich studentów w Rzeszowie? W rankingach ostatnie miejsca ale boisko za 34 mln będzie budować każda uczelnia osobno, ludzie…

  3. Zróbcie linie na boisku do Ultimate Frisbee, lacrosse i Futblu amerykańskiego czy rugby. Kolejne boisko które niczym nie różni się od pozostałych w mieście. Na wizualizacjach wygląda fajnie, znając zycie wykonawcza spieprzy robotę, wybudują wysokie krawężniki i gównianej jakości oświetlenie i nawierzchnię PO taniości

Comments are closed.