Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

W żadnym z ośmiu z 16 konkursów na dyrektorów rzeszowskich szkół i przedszkoli nie będzie zmiany. Konkursy wygrali dotychczasowi dyrektorzy.

W środę Urząd Miasta w Rzeszowie rozstrzygnął konkursy w czterech szkołach. W Zespole Szkół Spożywczych nadal dyrektorem będzie Aleksandra Wanic. Zmiany nie będzie również w Zespole Szkół Technicznych. Tam kandydatów było dwóch. Konkurs wygrała Edyta Niemiec i nadal będzie rządzić szkołą przez kolejne pięć lat.

Irena Baran będzie wciąż kierowała Zespołem Szkół Gospodarczych. Tam było trzech kandydatów. Dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego wciąż będzie Andrzej Szymanek, który nie miał żadnego kontrkandydata.

Cztery pierwsze konkursy rozstrzygnięto także we wtorek. Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 nadal będzie Kazimierz Leniart.

Dorota Chmura będzie stała na czele Zespołu Szkół nr 6, Krystyna Gutowska pozostanie na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości, a Irena Jamróz wciąż będzie dyrektorem w Zespole Szkół Energetycznych.

W przypadku wtorkowych konkursów, żaden z dotychczasowych dyrektorów nie miał konkurencji.

– Dotychczasowe wyniki konkursów świadczą o tym, że prezydent Tadeusz Ferenc miał rację, że chciał dyrektorom przedłużyć kadencje – komentuje Zbigniew Bury, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Urząd Miasta w Rzeszowie musi rozstrzygnąć jeszcze 8 pozostałych konkursów. 26 lipca o stołki dyrektorskie walczyć będą kandydaci w Przedszkolu Publicznym nr 16, Przedszkolu Publicznym nr 20 oraz dwóch Zespołach Szkolno-Przedszkolnych: nr 2 i 3.

Ostatni termin rozmów z kandydatami to 27 lipca. Konkursy odbędą się w czterech Zespołach Szkolno-Przedszkolnych: nr 4, 5, 6 i 7.

Do zorganizowania 16 konkursów ratusz został zmuszony po czerwcowej decyzji Małgorzaty Rauch, podkarpackiego kuratora oświaty, która nie zgodziła się na automatyczne przedłużenie kadencji dyrektorom. Wnioskował o to prezydent Tadeusz Ferenc, bo uważał, że dotychczasowi szefowie placówek dobrze pracują i nie ma sensu ich zmieniać.

Ale ratusz nie dopełnił formalności. Do wniosków o przedłużenie dyrektorom kadencji nie dołączył m.in. opinii rad pedagogicznych. Zainteresowanie konkursami okazało się bardzo małe. Zgłosiło się tylko 22 kandydatów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: