Reklama

13 grudnia, czyli dokładnie za 100 dni, rusza XIV edycja ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Z tej okazji na rzeszowskim Rynku wolontariusze odtańczyli dzisiaj (4 września) tradycyjnego „studniówkowego” poloneza.

[Not a valid template]

 

Poloneza zatańczyło około 100 wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”. Podobny happening odbył się we wszystkich wojewódzkich miastach Polski. Jego celem jest zwrócenie uwagi na pomoc najuboższym i zachęcenie do przyłączenia się do grupy wolontariuszy.

– Polonez to nieodłączny element każdej studniówki. Przypomina on maturzystom o nieuchronnie zbliżającym się egzaminie dojrzałości. Taniec w naszym wykonaniu ma za zadanie uświadomić społeczeństwu o nadchodzącym egzaminie z ich dobroczynności – mówi Ewa Pisarz, koordynator regionalny akcji na Podkarpaciu.

W polonezie uczestniczyli także członkowie szkoły tańca „Aksel” z Rzeszowa oraz wolontariusze Akademii Przyszłości. Po polonezie zatańczyła grupa „Aksel”.

Wolontariusze zapraszają chętnych do współpracy. Osoby zainteresowane niesieniem pomocy ubogim, formularz zgłoszeniowy znajdą na stronie www.SuperW.pl.

Przypomnijmy, że „Szlachetna Paczka” to projekt, w którym wolontariusze zajmują się odnalezieniem rodzin w potrzebie. Diagnozują ich sytuację i podejmują decyzję o przyznaniu konkretnej pomocy. Tylko w zeszłym roku skorzystało z niej blisko 18 tysięcy najbardziej potrzebujących rodzin. Na Podkarpaciu prezenty otrzymało ponad 800 rodzin.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

Comments are closed.