Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Po komunikacji międzykulturowej, Uniwersytet Rzeszowski uruchomi kolejny nowy kierunek studiów – polonistyka stosowana. Trwa rekrutacja.

Rekrutacja studentów na kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Rzeszowskim ruszyła 14 maja. Uczelnia poinformowała wówczas, że uruchomi nowy kierunek – komunikację międzykulturową. To nie jedyna nowość. Od nowego roku akademickiego będzie można studiować polonistykę stosowaną na studiach I stopnia. 

– To znakomita opcja dla tych, którzy nie tylko chcą sprawnie posługiwać się jednym z najtrudniejszych języków na świecie, ale również zarabiać na tym pieniądze – twierdzi dr Maciej Ulita, rzecznik UR.  

Coraz więcej firm poszukuje ludzi otwartych na nowe metody pracy, piszących sprawnie po polsku, ale też biegle posługujących się językiem angielskim, umiejących szybko reagować na zmieniające się wymagania. Takich absolwentów ma kształcić proponowany kierunek studiów.

Nowy kierunek łączy w sobie wiedzę i umiejętności potrzebne każdemu humaniście z techniczną wiedzą z obszaru dziennikarstwa, mediów i multimediów oraz ekonomii, socjologii i technologii informacyjnej.

Absolwenci polonistyki stosowanej będą mogli pracować w mediach, ale również agencjach reklamy, czy PR. Dodatkowo zdobędą umiejętności w prowadzeniu własnego biznesu – czy to tradycyjnego, czy związanego z profesjonalnym prowadzeniem profili w mediach społecznościowych, blogów tematycznych czy vlogów.

Na polonistyce stosowanej realizowany będzie rozszerzony lektorat. 360 godzin w ciągu trzech lat, czyli trzy razy więcej niż na innych kierunkach. Daje to absolwentom możliwość uzyskania wiedzy z wybranego języka obcego na poziomie B2 lub C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. 

Studenci będą mieli łącznie 100 godzin praktyk zawodowych (50 godzin po pierwszym roku i 50 godzin po drugim roku) w instytucjach kultury, urzędach, redakcjach, wydawnictwach, firmach związanych z rynkiem medialnym.

Po ukończeniu studiów na kierunku polonistyka stosowana, chcąc poszerzać swoje kwalifikacje, absolwenci mogą skorzystać z kolejnej nowości na Wydziale Filologicznym i zapisać się na studia II stopnia na kierunku „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna”. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.