Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Halina Mlynkova

Tańce, hulanki, zabawy – tak zapowiada się najbliższych kilka dni XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, który w Rzeszowie potrwa do czwartku (25 lipca).
 
Tajemnicza, subtelna, o ogromnej wrażliwości, była wokalistka Brathanków – Halina Mlynkova – wystąpi na rzeszowskim Rynku w piątek 19 lipca o godz. 19:00 w ramach XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.

Mlynkova jest laureatką „SuperPremier” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za utwór „Ostatni raz”. Jej ostatni album „Życia mi mało”, którego premiera odbyła się 30 września 2016 roku, przyniósł kolejne przebojowe single takie jak „Zabiorę Cię” czy „Kawa”. Artystka przygotowuje się właśnie do pracy nad swoim kolejnym albumem.

Koncert Haliny Mlynkovej poprzedzi barwny korowód zespołów biorących udział w festiwalu Polunusów. Korowód rozpocznie się o 17:00 i przejdzie ulicami: Lubomirskich, 3 Maja i Kościuszki. Korowód zakończy się na Rynku.

W weekend (20-21 lipca) zaplanowano występy zespołów polonijnych, których popisy taneczne będzie można podziwiać na Rynku od 9:00 do 21:00.

Z kolei w poniedziałek (22 lipca) w hali Podpromie o 19:00 koncert “Z czterech stron…”. Natomiast wtorek (23 lipca) to “Dzień Jubileuszowy”. W środę (24 lipca) z kolei o 19:00 na Podpromiu odbędzie się koncert galowy “Póki my żyjemy”, na którym pojawią się nawiązania do przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Na oba koncerty bilety kosztują po 25 zł. Można je kupować w Estradzie Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) i na platformie Ekobilet.pl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Festiwalowi towarzyszyć będą: Jarmark Podkarpacki na Rynku (20-21 lipca, godz. 10:00-21:00), wystawa „Trochę z przypadku, trochę z potrzeby – 50 lat światowych festiwali polonijnych zespołów folklorystycznych 1969 – 2019” (19 lipca-1 października, Uniwersytet Rzeszowski, al. Rejtana 16c).

W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei 7 można oglądać wystawę związaną z 50-leciem festiwali polonijnych „Trochę z przypadku, trochę z potrzeby – 50 lat światowych festiwali polonijnych zespołów folklorystycznych 1969 – 2019”.

W jubileuszowej edycji festiwalu Polonusów uczestniczą 34 zespoły z Australii, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji i Europy. Do Rzeszowa przyjechało ok. 1000 osób z 12 krajów, najwięcej ze Stanów Zjednoczonych. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama