Reklama

Jego książki nawiązują  klimatem do dzieł Stephena Kinga. Stefan Darda, autor najnowszego dreszczowca, „Zabij mnie, tato” we wtorek (26 stycznia) spotka się z czytelnikami w Galerii Rzeszów. 

[Not a valid template]

 

Stefan Darda nazywany jest „polskim mistrzem horroru”. Po pięciu powieściach grozy i zbiorze opowiadań, w którym dominowały napięcie, groza i zjawiska paranormalne, napisał dreszczowiec – „Zabij mnie, tato”.

W odróżnieniu do wcześniejszych książek Dardy, „Zabij mnie, tato” jawi się jako historia najbardziej realistyczna, mocno ugruntowana, opowiadająca o horrorze, którego de facto możemy się stać uczestnikami.

Jest rok 2015, centralna Polska. 13-letnia Wiktoria wraz z dwiema młodszymi siostrami wraca ze szkoły. 200 metrów od domu spotyka znajomych, dziewczynki idą dalej same, lecz nie docierają do celu.

Niedługo potem przyjaciel zrozpaczonej rodziny, emerytowany policjant, korzystając z nieformalnych informacji, dowiaduje się, że zwolniony z więzienia psychopatyczny zabójca zniknął i nie wiadomo, gdzie przebywa.

Ani „ustawa o bestiach”, ani dyskretna obserwacja policji nie okazały się skuteczne. Kolejne zdarzenia świadczą o tym, że te dwie sprawy mogą się ze sobą łączyć.

Tymczasem nękana wyrzutami sumienia nastolatka jest bliska obłędu. Jej rodzice obawiają się, że może targnąć się na własne życie, a działania organów państwowych okazują się całkowicie nieskuteczne.

„Zabij mnie, tato” to książka o poczuciu bezradności i niesprawiedliwości, o gniewie, wyrzucie sumienia, żalu, cierpieniu i stracie. Tu wszystko się przeplata: życie i śmierć, miłość i nienawiść, przypadek i zamierzenie.

Spotkanie ze Stefanem Dardą odbędzie się wtorek (26 września) o godz. 18:00 w Empiku w Galerii Rzeszów przy al. Piłsudskiego 44.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama