Reklama

W miniony weekend w Rzeszowie odbyła się pierwsza edycja międzynarodowych zawodów i warsztatów tanecznych „Battle of the South”. Impreza odbywała się w ramach Europejskiego Stadionu Kultury – Wschód Kultury.

[Not a valid template]

 

W zawodach i warsztatach „Battle of the South” uczestniczyło 120 osób z całej Polski, ale również z Ukrainy i Słowacji. Odbywały się one w trzech kategoriach: breakdance 3 na 3, hip hop 1 na 1 oraz popping 1 na 1. Zawodników oceniali jurorzy: Michał Kaczorowski, Andrii Kurnosom „In Tact” oraz Uladzimir Karaliou „Dre10”. Ideą zawodów była integracja środowiska tanecznego street dance z Polski i państw sąsiadujących.

Wśród artystów tanecznych można było zobaczyć także dwójkę Polaków Annę Wilczkowską, ps. „RYFA”, Marcina Przeplaszko, ps. „PLASH” , oraz Tomasa Paulika ze Słowacji.

– Impreza udała się bardzo fajnie. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od zawodników, którzy chwalili nas za organizację – mówił pomysłodawca imprezy Michał Samborski. – Podczas zawodów i warsztatów panował świetny klimat, dodatkowo miejsce w którym tańczyliśmy stwarzało niesamowita atmosferę.

Bita taneczna odbyła się w sali konferencyjnej hotelu Bristol.

Warsztaty, które prowadzono w niedzielę, były otwarte dla wszystkich. Jednak znaczna część osób w nich uczestniczących była profesjonalistami, po szkołach lub kursach tańca. Prowadzone były przez instruktorów z Polski, Ukrainy i Białorusi, a zakończyły się panelem dyskusyjnym z udziałem wszystkich uczestników. Podczas panelu poruszano tematy związane ze sceną taneczną Polski, Białorusi i Ukrainy. Zaproszone osoby opowiadały o swoich początkach tanecznych, rozwoju i celach, jakie sobie stawiają w tańcu.

– Będziemy chcieli powtórzyć to przedsięwzięcie nie tylko za rok, podczas ESK, ale również i w trakcie tego roku. Dlatego zgłosiłem projekt do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mam nadzieję, że przejdzie – dodał Łukasz Samborski.

Na organizację imprezy potrzeba 50 tys. zł. Pomysłodawcy zawodów chcieliby do stolicy Podkarpacia ściągnąć tancerzy z Polski, Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Litwy i Czech.

– Bitwy taneczne, warsztaty, panele dyskusyjne, mogłyby ściągnąć nie tylko osoby zainteresowane tańcem, ale także mieszkańców Rzeszowa, którzy chcieliby zobaczyć poziom tańca na wysokim europejskim poziomie, a także poznać kulturę hip hop poprzez cztery czynniki: miłość, pokój, jedność, dobra zabawa, które tańcu street dance są widoczne na każdym roku, dając młodym ludziom pasję, chęć tworzenia, zdrowej rywalizacji, połączonej ze zdobywaniem nowego doświadczenia i poczuciem bycia potrzebnym – uważają pomysłodawcy „Battle of South”.

WYNIKI KONKURSU TANECZNEGO

Hip hop 1vs1

1 miejsce Tweetson

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

2 miejsce Bali

3 miejsce Bob

Popping 1 vs 1

1 miejsce Alkowy

2 miejsce Bienio

3 miejsce Alien

Breakdance 3 vs 3

1 miejsce Ruffneck Attack

2 miejsce ŁDZ Skills

3 miejsce Raw Lions

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama