Zdjęcie: Materiały prasowe Rossmann

Kosmetyki, artykuły higieniczne, chemia czy karma dla zwierząt trafiły do 15 instytucji na Podkarpaciu – taki jest finał trzeciej edycji akcji „Pomagamy jak umiemy” w drogeriach Rossmann. 

Robiąc zakupy w drogeriach Rossmann, klienci jednocześnie pomagali potrzebującym. Łącznie udało się zebrać 5 mln zł w postaci dostępnych w Rossmannie produktów. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. Na Podkarpaciu – kosmetyki, artykuły higieniczne, chemia czy karma dla zwierząt – trafiły do 15 instytucji.

Mechanizm pomocy jest prosty. Najpierw pracownicy Rossmanna zgłaszali lokalne instytucje, które ich zdaniem tak prężnie działają i robią tyle dobrego, że warto je wesprzeć. Dość często zdarza się, iż przedstawiciele tych instytucji na tyle już znają akcję Rossmanna, że sami pojawiają się w drogeriach chcąc zaprezentować swój dorobek.

– Co roku pomagamy domom dziecka, samotnej matki, hospicjom, fundacjom na rzecz chorych i seniorów, a także schroniskom dla zwierząt – wylicza Jakub Jankowski z biura prasowego drogerii Rossmann. 

Zdjęcie: Materiały prasowe Rossmann

Po sprawdzeniu wiarygodności zgłoszonych instytucji, Rossmann stworzył na początku roku listę 250 organizacji. Od 2 stycznia do 31 października członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać tym instytucjom punkty za zrobione w drogerii zakupy. W tym roku klienci sami decydowali, która organizacje jest im najbliższa i którą chcą wspierać.

Każdy złoty wydany w Rossmannie przybliżał organizatorów do wymarzonego celu – uzbierania rekordowych 5 mln zł. I udało się. Pomoc – w postaci dostępnych w Rossmannie produktów o tej wartości – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Organizacje zawsze same wybierają, co z asortymentu Rossmanna jest im najbardziej potrzebne: pieluchy, kosmetyki, chemia czy karma dla zwierząt (lista liczy ponad blisko 1300 artykułów). Wsparte w ramach akcji instytucje mają bardzo zróżnicowane profile działalności, stąd właśnie tak szeroki wybór produktów do ich dyspozycji.

Na Podkarpaciu pomoc trafiła m.in. do 7 organizacji prężnie działających na rzecz dzieci (m.in. Domów Dziecka w Jaśle, Dębicy i Dynowie), do Stowarzyszenia „Zwierzęcy Zakątek” w Gorzycach czy Stowarzyszenia Amazonek Powiatu Mieleckiego oraz innych instytucji. 15 organizacji z Rzeszowa i okolic otrzymało wsparcie na łączną kwotę ponad 200 tys. zł.

Pracownicy Rossmanna chętnie włączają się w inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności: tłumaczą, o co w akcji chodzi, namawiają klientów do skanowania aplikacji Klubu Rossmann. Klienci skanują aplikację nawet przy niewielkich zakupach, chwalą się w mediach społecznościowych liczbą uzbieranych i przekazanych „pomocowych” punktów.

– Razem robimy coś pożytecznego: wspieramy ludzi, którzy poświęcają swoje życie, wolny czas, pomaganiu na co dzień tym, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Po prostu „Pomagamy jak umiemy” – podkreśla Jakub Jankowski.

Poniżej lista podkarpackich organizacji, którzy otrzymają wsparcie:

 
Gorzyckie Stowarzyszenie ” Zwierzęcy Zakątek”, Gorzyce,
ul. Kręta 18
        16 879,22 zł
Dom Dziecka, Jasło, Wolica 63         14 299,36 zł
Dom Pomocy Społecznej – „Spokojna Przystań”, Brzozów,
ul. Witosa 13
        13 015,73 zł
Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, Rzeszów,
ul. Lwowska 132
        17 918,19 zł
Dom dla dzieci w Dynowie prowadzony przez Fundację Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „Wzrastanie”, Dynów, ul. Dworska 25         11 074,59 zł
Fundacja Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „Wzrastanie”, Łopuszka Mała 13         12 326,06 zł
Fundacja Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość”, Przemyśl, ul. Barska 15         14 306,43 zł
Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie im. św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego, Sanok, ul. Grzegorza 5         11 345,32 zł
Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa”, Stalowa Wola, ul. Czarnieckiego 3         16 990,28 zł
Fundacja Wielkie Serce, Krosno, ul. Kopalniana 2         14 269,90 zł
Dom Pomocy Społecznej w Moczarach, Ustrzyki Dolne, Moczary 41         10 179,97 zł
Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Gorzyce, ul. 11 Listopada 12         11 721,67 zł
Stowarzyszenie Amazonek Powiatu Mieleckiego, Mielec,
ul. Tańskiego 2
        10 605,93 zł
Dom Dziecka „Hanka”, Dębica, ul. Gawrzyłowska 33         16 043,71 zł
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, Tarnobrzeg, ul. Dekutowskiego 20         12 567,17 zł
Reklama