Ogromny odzew po naszej publikacji o akcji pomocy chorej na raka Justyny Błachut-Myśliwiec z Rzeszowa. Podczas niedzielnego „Parzenia kawy dla Justyny” udało się zebrać ponad 3,5 tys. zł. Do akcji przyłączają się teraz rzeszowscy artyści.

– Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Praktycznie do godz. 18:00 ludzie stali w kolejce. Dobrze, że tyle jest ludzi dobrego serca – mówi Urszula Zych, siostra Justyny Błachut-Myśliwiec, która zorganizowała akcję pomocy.

Rzeszów News nagłośnił akcję. Nasz post na Facebooku udostępniło już ponad 620 osób, a informacja dotarła do prawie 80 tys. internautów! Od godz. 10:00 do zamknięcia „Powoli cafe” przy ul. Mickiewicza w Rzeszowie można było zamówić dowolną kawę. Do kawiarni przyszły tłumy. Dochód ze sprzedaży każdej filiżanki kawy zostanie przeznaczony na leczenie Justyny, która walczy ze złośliwym nowotworem. Udało się zebrać ponad 3,5 tys. zł!

Akcja pomocy nadal trwa

Przypomnijmy, że 33-letnia Justyna Błachut-Myśliwiec to młoda mama dwójki dzieci. Walczy z guzem, który tym razem zaatakował jej płuco. Guz ma już 11 cm i ciągle rośnie, operacja jest niemożliwa. Niestety, chemioterapia i radioterapia w tym stadium rozwoju nowotworu może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Rodzina Justyny szuka pomocy w ośrodkach medycyny niekonwencjonalnej. Jednak leczenie jest bardzo kosztowne. Dzięki hojności internautów udało się zebrać pieniądze na pierwsze dwa etapy leczenia w ośrodku specjalizującym się w naturalnych metodach leczenia nowotworów w Piwnicznej Zdroju. Potrzeba było około 63 tys. zł. Jednak nie jest pewne, jak organizm Justyny zareaguje na leczenie i jak długo będzie ono trwało.

– Nie przerywamy akcji dla Justyny, bo jeszcze nie wiadomo, jak długo będzie trwało leczenie i jaka kwota będzie do tego potrzebna. Jak uzbiera się wyższa kwota, to przekażemy ją dla kogoś innego, kto też potrzebuje pomocy – mówi Urszula Zych.

Aukcja obrazów

Do akcji pomocy Justynie włączają się teraz rzeszowscy artyści. Nasza koleżanka redakcyjna, fotoreporterka Urszula Chrobak organizuje aukcje obrazów. Pieniądze uzbierane z licytacji zostaną przekazane na leczenie Justyny.

– Znam Justynę. Jak tylko dowiedziałam się, że jest chora i potrzebuje pomocy, postanowiłam jej pomóc. Jestem malarką, więc najlepszym sposobem, w jaki mogłam jej pomóc, to wystawić swoją pracę na sprzedaż, a pieniądze przekazać na konto walki Justyny z nowotworem. Mój pomysł podzielili także inni artyści, dlatego organizuję aukcję. Tworzymy też po to, żeby pomagać – mówi Urszula Chrobak, członkini ZPAP, fotoreporterka Rzeszów News.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pod młotek pójdzie malarstwo, grafiki i szkice artystów Związku Polskich Artystów Plastyków oraz studentów i absolwentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pomóc Justynie postanowili m.in. Marek A. Olszyński, Piotr Jr Woroniec, Marek Haba, Magdalena Uchman, Marcin Pecka, Kamila Bednarska, Marlena Makiel-Hędrzak, Łukasz Gil, Aleksandra Budziaszek oraz sama organizatorka Urszula Chrobak.

Aukcja rozpocznie się we wtorek TUTAJ.

Dobra sztuka i szczytny cel

We wtorek będzie gotowy album z fotografiami prac, które będą licytowane. Aukcja będzie trwała kilka dni. Pod każdym z dzieł sztuki będzie autor i tytuł oraz format pracy i cena wywoławcza. Licytować będzie można w komentarzach.

Po licytacji osoba, która wylicytowała obraz, przelewa pieniądze na konto Justyny. W tytule przelewu trzeba napisać tytuł i autora pracy, którą się wylicytowało. Z dowodem wpłaty można odebrać wygrane dzieło sztuki.

Prace artystów, które będą podlegać licytacji, będzie można zobaczyć na wernisażu w „Powoli cafe” przy ul. Mickiewicza. O ostatecznym terminie wernisażu jeszcze poinformujemy.

– Czekam na prace, które jeszcze artyści mi donoszą. Robię dokumentację zdjęciową i przygotowuję wszystko do aukcji na FB w grupie Justyny. Wernisaż odbędzie się w tygodniu, ale ze względu na sprawy organizacyjne, nie chcę podawać ostatecznego terminu. Na pewno będzie okazja, żeby zobaczyć dobrą sztukę i spotkać się w szczytnym celu – mówi Urszula Chrobak.

Aby pomóc Justynie, możecie wpłacać pieniądze konto: MBank 23 1140 2004 0000 3702 7591 5136. Tytuł przelewu: na leczenie

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama