Studenci rzeszowskich uczelni w najbliższą środę (20 kwietnia) spotkają się w klubie Pod Palmą, aby dobrze się bawić i pomóc choremu Wiktorowi. Za wejściówkę zapłacisz tyle, ile podyktuje ci twoje dobre serce.

W klubie Pod Palmą (ul. Cicha 4) w środę zagra zespół Veegas, znany z takich hitów jak „Plastikowa biedronko”, „Lubię Jeansy”, „Piwo Paliwo”. Ich koncert będzie wyjątkowy, ponieważ odbędzie się pod hasłem „Pomaganie łączy”.

Przy muzyce disco polo w tę środową noc będzie można pomóc choremu niespełna 2-letniemu Wiktorowi Majcherowi, który urodził się z wadą serca. To, ile pieniędzy zostanie zebranych podczas koncertu, zależy od ich uczestników, ponieważ nie ma określonej ceny biletów.

Przed wejściem będą stały osoby z puszkami, do których będzie można wrzucić tak dużo pieniędzy, jak duże ma się serce. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na operację Wiktora. Początek „sercowego” koncertu o godz. 22:00.

Główny bohater tej imprezy, czyli Wiktorek, wraz z rodzicami, z pewnością liczą na dobre serca rzeszowskich studentów. Choć jest już po trzech zabiegach jednego z najważniejszych organów w ciele człowieka, to w dalszym ciągu nie może robić tego, co lubi najbardziej, czyli bawić się ze swoim starszym bratem.

Wada serduszka powoduje, że chłopiec szybko się męczy. Ciągły brak sił do zabawy wywołuje u Wiktorka bezsilny płacz, dlatego też rodzice chłopca robią wszystko co mogą, aby ich syn miał normalne dzieciństwo. Po konsultacjach z wybitnym profesorem kardiochirurgii, Edwardem Malcem, rodzice chłopca podjęli decyzję o kolejnej operacji.

Niestety, zabieg, który poprawi jakość życia Wikora, może zostać wykonany w Klinice Uniwersyteckiej w Munster w Niemczech, gdzie pracuje prof. Malec. Koszt tej operacji to 35,5 tys. euro. Rodzice chłopca nie są w stanie samodzielne sfinansować leczenia dziecka, choć na stronie fundacji Cor Infantis, której Wiktor jest podopiecznym deklarują, że zrobią wszystko, aby ich syn miał lepsze życie.

Jeśli zatem masz wielkie serce to koniecznie musisz przyjść na koncert i wspomóc maleńkie serduszko Wiktorka. Pieniądze na operację 2-latka można również wpłacać na konto fundacji „Bo jak nie my, to kto”: 98 12 40 2614 1111 0010 6672 3926. Tytuł przelewu: darowizna na pomoc i ochronę zdrowia – Wiktor Majcher.

Dla wpłat zagranicznych:

– USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 „Wiktor Majcher”

– EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 „Wiktor Majcher”

Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

Bank: BGŻ BNP PARIBAS oddział w Lublinie, ul. Probostwo 6A, 20-089 Lublin

JOANNA GOŚCIŃSKA

redkajca@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama