Zajęcie: Pixabay
Reklama

W Rzeszowie powstała grupa wzajemnej pomocy dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie. Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 6 czerwca.

Grupa wsparcia dla kobiet to inicjatywa Ośrodka Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Powstała z myślą o kobietach, które doświadczają jakiejkolwiek formy przemocy lub działo się to w przeszłości albo są zaniepokojone sposobem traktowania.

– Spotkania będą się odbywały z udziałem i pod opieką psychologa – informują organizatorzy. 

Ponieważ grupę tworzą osoby borykające się z tymi samymi problemami, każdy może liczyć na zrozumienie. Na spotkaniach można mówić o swoich doświadczeniach i przeżyciach, dzielić się własnymi odczuciami bez obawy przed krytyką. W ten sposób członkinie grupy wzajemnie pomagają sobie. Dają i otrzymują wsparcie. Wszystkich obowiązuje zasada tajemnicy.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 6 czerwca, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ulicy Skubisza 4 w Rzeszowie. Rozpocznie się o godz. 16:00, zaplanowane jest do 17:30. O szczegóły można zapytać pracowników ośrodka, którzy odbierają telefon przez cały tydzień: 17 86 35 389.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama