Zdjęcie: Materiały WSPiA

Oceny, zaliczenia, egzaminy, poprawki, wpisy, przepisanie ocen – to część spraw, o której mogą pytać studenci Rzeszowskiej Szkoły Wyższej WSPiA. Uczelnia uruchomiła „Pogotowie Sesyjne”.

W czerwcu studenci WSPiA rozpoczęli letnią sesję egzaminacyjną i obrony prac dyplomowych. Trwa także zaliczanie przedmiotów w ramach systemu SBS. Aby pomóc studentom sprawnie i bez problemów przejść przez wszystkie egzaminy i zaliczenia w uczelni ruszyło „Pogotowie Sesyjne”. To inicjatywa Rzecznika Prawa Studenta WSPiA, z której skorzystać mogą studenci przygotowujący się do egzaminów.

– O co można pytać podczas dyżurów? O wszystkie sprawy związane z sesją egzaminacyjną – wyjaśnia Magdalena Trzaska, Rzecznik Praw Studenta WSPiA.

– „Pogotowie Sesyjne” ma przybliżyć głównie nowym studentom zasady zaliczania przedmiotów w ramach systemu SBS oraz w tradycyjny sposób. Studenci mogą dowiedzieć się, jak przebiegają zaliczenia, egzaminy i poprawki oraz kto i kiedy robi wpisy. Podczas dyżurów można dowiedzieć się jak kontaktować się z prowadzącymi zajęcia oraz np. jak ubrać się na egzamin czy kolokwium – wylicza Magdalena Trzaska.

Pogotowie Sesyjne to reakcja na potrzeby naszych studentów – głównie pierwszego, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze studiami. – Dzięki Pogotowiu Sesyjnemu chcemy pomóc im przebrnąć przez egzaminy, zaliczenia i wpisy. Można zgłosić się do nas z każdym pytaniem i problemem – dodaje Magdalena Trzaska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Do Pogotowia Sesyjnego można zwracać się ze sprawami dotyczącymi m.in. ocen, zaliczeń, egzaminów, poprawek, wpisów, przepisania ocen, zmiany terminów egzaminów i zaliczeń, przedłużenia sesji, kontaktu z prowadzącymi, dress kodu podczas sesji i innymi sprawami studenckimi.

Pogotowie Sesyjne działa we wtorki, środy i czwartki w godzinach 10:00-11:00 oraz w soboty w godzinach 12:00-13:00. Rzecznika Praw Studenta przyjmuje będzie w pokoju Samorządu Studenckiego (pokój 2.02 na drugim piętrze w budynku A przy starym klubie studenckim).

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama