Zdjęcie: WSIiZ Rzeszów

Zapomoga, dodatkowe terminy na złożenie wniosku o stypendium socjalne, odroczenie płatności czesnego, pomoc psychologiczna – tak Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pomaga swoim studentom. 

WSIiZ, w związku z epidemią koronawirusa, postanowił pomóc swoim studentom. Ci, którym w znaczny sposób pogorszyła się sytuacja materialna, będą mogli liczyć na jednorazowe zapomogi. Każdy student może otrzymać zapomogę raz w semestrze. Wynosiła ona do tej pory 500 zł.

To, ile będą wynosić zapomogi związane z epidemią zależy od puli pieniędzy przekazanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz jak duże będzie na nie zapotrzebowanie. Władze WSIiZ chcą, by te kwoty były odczuwalne przez studentów. 

Z ministerialnych pieniędzy przekazanych na ten cel nie mogą korzystać studenci obcokrajowcy. – Dla nich uczelnia przekaże własne pieniądze. Wysokość zapomogi zostanie ustalona na podstawie listy zgłoszonych wniosków – tłumaczy dr Grażyna Bochenek, rzecznik WSIiZ w Rzeszowie.

WSIiZ dla swoich studentów uruchomił także dodatkowy termin składania wniosków o stypendium socjalne dla osób, których sytuacja materialna pogorszyła się a dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 1051,70 zł. Nie dotyczy to obcokrajowców, którzy nie posiadają Kartę Polaka lub stałego pobytu. 

Dodatkowy termin zostanie uruchomiony w maju, a w zależności od dotacji od resortu nauki na rok 2020 uczelnia będzie się starać wypłacać stypendia już końcem maja. Wysokość stypendium na semestr letni nie została jeszcze ustalona, ale można się spodziewać, że będą to kwoty jak poprzednio, czyli między 500 a 650 zł.

Ponadto, WSIiZ na indywidualną prośbę studentów będzie także odraczał terminy płatności czesnego za semestr letni bez naliczania odsetek.

To jednak nie wszystko. Akademickie Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ oferuje pomoc psychologiczną bez wychodzenia z domu: online (Skype/WhatsApp) lub telefonicznie. Aby umówić się na konsultację wystarczy napisać e-maila na adres: rozwoj@wsiz.rzeszow.pl lub zadzwonić na numery: 792 777 498, 669 892 223.

Od 12 marca wszystkie zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały zawieszone. Prof. Tadeusz Pomianek, prezydent WSIiZ chce, by wszyscy studenci rok akademicki zakończyli z kompletem egzaminów i zaliczeń. „Uruchomiliśmy niezbędne procedury, by nawet przy przeciągającej się sytuacji epidemiologicznej było to możliwe” – napisał do studentów. 

Dzięki temu, że uczelnia korzysta z jednego z najnowocześniejszych rozwiązań e-learningowych w Polsce i na świecie – platformy Blackboard, która zapewnia kontakt w czasie rzeczywistym studenta i wykładowcy, WSIiZ realizuje ponad 80 proc. założonych w planach studiów zajęć.

„Jestem przekonany, że razem przetrwamy te trudne czasy” – napisał prof. Tadeusz Pomianek w liście do studentów. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama