Zdjęcie: Jessica Kisluk
Reklama

Dziki zachód będzie tematem przewodnim XXIX Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”. 15 lipca wystartuje w Rzeszowie. 

„Pomost International” to wakacyjny Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej, który organizowany jest nieprzerwanie od 1991 roku. To właśnie wtedy stolicę Podkarpacia wyłoniono spośród 100 polskich miast, gdzie odbywa się taki kurs. 

Tegoroczna edycja kursu po raz kolejny cieszy się rekordowym zainteresowaniem. Ponownie zagości na nim komplet uczestników -136. Zajęcia będą się odbywać w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy al. Rejtana 30. 

Organizatorami kursu: Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo, Rzeszowski Dom Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa oraz ZSO nr 4 w Rzeszowie. Kurs angielskiego będzie się odbywał w ciągu dnia (dla młodzieży) i wieczorem (dla dorosłych).

Dwutygodniowe zajęcia językowe poprowadzi 13 nauczycieli-wolontariuszy z Buffalo. Amerykańscy nauczyciele na co dzień są przedstawicielami różnych zawodów i stanowisk społecznych.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Wśród goszczących w Rzeszowie amerykańskich wolontariuszy obecni są także potomkowie polskich imigrantów oraz osoby czynnie związane z organizacjami polonijnymi – poinformował Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury. 

Wszystkie zajęcia prowadzone będą wyłącznie w języku angielskim, na podstawie specjalnie opracowanego podręcznika, a tematem przewodnim tegorocznej edycji kursu będzie dziki zachód. Oficjalne rozpoczęcie „Pomost International” w poniedziałek 15 lipca o 9:00 w ZSO nr 4. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama