Reklama

„Podziel się ciepłem” – pod takim hasłem dzisiaj (8 listopada) odbędzie się koncert na rzeszowskim Rynku. Zagrają polskie i ukraińskie zespoły. Gwiazdą wieczoru będzie Perfect. Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna na rzecz mieszkańców Ukrainy.

Koncert organizuje Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie i Fundacja Otwarty Dialog. Przedsięwzięcie „Współpraca bez granic – Podkarpacie dla Ukrainy” rozpocznie się w urzędzie od dyskusji na temat polskich doświadczeń w zakresie reformy administracji samorządowej i roli funduszy europejskich w rozwoju regionu.

Po południu na Rynku odbędzie się koncert z udziałem polskich i ukraińskich zespołów. Zagrają: Perfect, VIR, Skryabin, Taraka, Michał Szuba, uczestnik programu „Mam Talent”. Celem koncertu jest pokazanie solidarności z ofiarami ukraińskiego konfliktu.

Między koncertami zaplanowano wystąpienia zaproszonych gości, wśród nich będzie Bianka Zalewska, dziennikarka Telewizji Polskiej, oraz Dariusz Prosiecki z TVN, którzy podzielą się własnym doświadczeniami ze wschodu Ukrainy.

– Nasz projekt rodził się kilka miesięcy. Pomysł powstał w kontekście wydarzeń na Ukrainie, aby przyjść z pomocą jej mieszkańcom. Mamy na uwadze wspólną granicę – a to zobowiązuje, podobnie jak współpraca z ukraińskimi obwodami i oczywiście solidarność z narodem ukraińskim, którą chcemy wyrazić poprzez to wydarzenie – mówi Bogdan Romaniuk, członek zarządu województwa podkarpackiego.

Podczas koncertu będzie zbierana ciepła odzież. Można przynosić także śpiwory i koce, a do puszek wrzucać pieniądze.

– Pomoc humanitarna nie zna granic ani narodowości. Chcemy pomóc każdej osobie, która w ramach tego konfliktu straciła dobytek, czy dach nad głową. Cieszymy się, że w sobotę na rzeszowskim Rynku będziemy mogli zbierać dary dla Ukraińców. Każda pomoc jest cenna, nieważne, czy to będzie złotówka, czy ciepły koc – mówi Krzysztof Bukowski z Fundacji Otwarty Dialog.

Koncert rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do 21:30. Perfect na scenę wejdzie o godz. 20:45.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.