Akcja pomocy odbudowy spalonego ośrodka sportów wodnych „Marina” w Rzeszowie nabiera tempa. Dzisiaj (1 sierpnia) nad Wisłokiem odbędzie się impreza charytatywna.

– To miejsce połączyło wiele osób. Teraz my połączmy siły, aby odbudować „Marinę”. Każda pomoc się przyda – informują na Facebooku organizatorzy imprezy.

W programie zabawy, konkursy dla dzieci, żaglowanie po Wisłoku, pokaz grupy WOPR z Nowej Sarzyny, koncert zespołu „Klang”, grill. Impreza rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa do 21:30. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na odbudowę „Mariny”, która częściowo spłonęła 19 lipca.

Dzisiejsza impreza przy ul. Żeglarskiej jest częścią akcji pomocy odbudowy „Mariny”, którą zapoczątkowała Katarzyna Orłow. Na portalu Wspieram.To zamieściła projekt poprzez który można wpłacać pieniądze na odbudowę ośrodka.

Katarzyna Orłow chce zebrać ok. 40 tys. zł. na zakup 6 łódek szkoleniowych klasy Optymist z ożaglowaniem i kamizelek, aby dzieci i młodzież mogły kontynuować naukę w kolejnych sezonach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Internetowa akcja potrwa jeszcze 52 dni. Do tej pory udało się zebrać ponad 5 tys. zł. Pieniądze wpłaciło 57 osób (stan na 1 sierpnia).

Oskar Przyszlak, właściciel „Mariny”, straty powstałe w wyniku pożaru wycenił na 100 tys. zł. Ogień strawił jacht o długości 6,2 m, 2 deski windsurfingowe, 2 kajaki, 5 żaglówek Optimist dla dzieci, lodówkę, rollbary piwne, oraz pomieszczenie, gdzie odbywały się kursy żeglarskie.

Straż pożarna wstępnie ustaliła, że do pożaru przyczyniło się zwarcie elektryczne na poddaszu. Oskar Przyszlak uważa, że „Marinę” ktoś podpalił.

https://www.youtube.com/watch?t=312&v=O4IZoh0z6kg

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama