Największym zainteresowaniem cieszą się bilety wakacyjne. Pasażerowie MPK na razie nie skarżą się na e-bilety. Od 1 sierpnia w ofercie będą bilety liniowe.

Wydawanie e-biletów na przejazd miejskimi autobusami w Rzeszowie ruszyło w ubiegłą środę. Karty elektroniczne dostępne są w sześciu Punktach Obsługi Podróżnych Zarządu Transportu Miejskiego. Do piątku (10 lipca) wydano 518 e-biletów. Na zlecenie ZTM wyprodukowano ich na początek 50 tys. za ok. 300 tys. zł.

Najwięcej e-biletów wyrobiono na wakacyjny bilet na okres dwóch miesięcy – 392. Bilet wakacyjny kosztuje 70 zł. Dostępny jest on tylko dla dzieci, młodzieży szkolnej i studentów studiów stacjonarnych. Za miesięczny bilet wakacyjny trzeba zapłacić 40 zł. Ten na e-bilet wykupiło 58 osób.

28 osób kupiło bilet 5-dniowy normalny (26 zł), ulgowy (13 zł) – 2, samorządowy (16 zł) – 2. Za normalny bilet sieciowy (98 zł) zapłaciło 21 pasażerów, za ustawowy (49 zł) – 2. Także dwie osoby kupiły e-bilet na bilet trasowany (70 zł). Kartę elektroniczną na bezpłatne przejazdy wyrobiło 11 osób.

– Spersonalizowane i wydane e-bilety monitorowane są na bieżąco, a wszelkie pojawiające się usterki usuwane są przez osoby odpowiedzialne za wydawanie e-karty. Na dzień dzisiejszy nie otrzymujemy żadnych niepokojących sygnałów od podróżnych – twierdzi Anna Kowalska, dyrektor ZTM w Rzeszowie.

Na e-bilecie docelowo będzie także elektroniczna portmonetka. Aby z niej skorzystać, pierwsza wpłata musi wynieść minimum 50 zł, każda następna minimum 10 zł. Dzięki elektronicznej portmonetce będzie można nią płacić za jednorazowy przejazd autobusem MPK.

Zgodnie z zarządzeniem podpisanym przez prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca e-portmonetka ma wejść w życie 1 lipca 2016 r., ale według ostatnich zapowiedzi kierownictwa ZTM może się to stać jeszcze w tym roku.

Od 1 sierpnia br. w ofercie ZTM będą także miesięczne bilety liniowe na wybraną linię z nieograniczoną liczbą przejazdu. Bilet normalny będzie kosztował 70 zł, ustawowy – 35 zł, samorządowy – 42 zł. On także będzie dostępny na e-bilecie.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama