Zdjęcie: Facebook.com / W pępku świata
Reklama

„W pępku świata” to najnowszy pomysł aktora z Teatru Maska, znanego z roli okrutnego kapo – Mietka w oscarowym filmie „Syn Szawła”. Prace nad pierwszym internetowym serialem o Rzeszowie są intensywne. Znamy już główne postaci, więc przyszła kolej na kolejne castingi.

Prace nad pierwszym rzeszowskim serialem internetowym o stolicy Podkarpacia trwają. Znamy już obsadę. W główną rolę, czyli postać Marka, wcieli się jeden z aktorów Teatru Maska w Rzeszowie – Maciej Owczarek. Jego postać rzuca pracę w warszawskiej korporacji, pakuje większość swoich rzeczy i opuszcza stolicę, by wyjechać na prowincjonalne Podkarpacie.

W filmie Maciejowi będzie towarzyszyć jego teatralna koleżanka – Natalia Zduń, którą również możemy podziwiać na deskach Teatru Maska. Kogo zagra? Kelnerkę – wścibską gadułę bez taktu i ogłady, która lubi być w centrum uwagi. Kobietę zmienną jak pogoda w marcu, która mimo wszystko bywa sympatyczna i dobrze znać ją w pępku świata.

Fot. Przemek Wiśniewski / Teatr FOTOgrafii. Na zdjęciu Natalia Zduń
Fot. Przemek Wiśniewski / Teatr FOTOgrafii. Na zdjęciu Natalia Zduń

Marynę zagra również aktorka związana z „Maską” – Małgorzata Szczyrek. Jaka jest  jej postać? Wystarczy pomyśleć o kilku dobrych cechach człowieka i ich przeciwieństwach, bo to właśnie one składają się na charakter tej postaci.

Jest jeszcze Mateusz Mikoś. W tej teatralnej rodzinie to „rodzynek”, bo obecnie możemy go podziwiać na deskach Teatru im Wandy Siemaszkowej. Kogo zagra? Romana, którego strach spotkać na ulicy, bo jest tym, których delikatnie nazywamy szalikowcami. Podobno to pozory, bo w serialu zostaną odkryte jego tajemnice, które kryją się pod uniformem kibola.

Fot. Przemek Wiśniewski / Teatr FOTOgrafii
Fot. Przemek Wiśniewski / Teatr FOTOgrafii. Na zdjęciu Małgorzata Szczyrek

Jeśli chodzi o aktorów to jednak Kamilowi Dobrowolskiemu, autorowi tego internetowego pomysłu, wciąż mało. Dlatego ogłosił on casting do serialu „W pępku świata”.

„Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat i chcą dołączyć do obsady serialu internetowego W pępku świata. Budujemy bazę epizodystów i statystów, z której będziemy korzystać przy obsadzaniu ról w serialu” – czytamy na Facebooku „W pępku świata”.

Casting jest przeznaczony dla wszystkich osób, które ukończyły 16. rok życia, przy czym osoby niepełnoletnie muszą mieć ze sobą pisemną zgodę rodziców, którą można pobrać TUTAJ. Plik formacie, który można edytować dostępny jest z kolei TUTAJ

Casting odbędzie się w poniedziałek (13 marca) w godz. 14:00 do 18:00 w KWADRACIE (ul. Bardowskiego 4).

O fabule serialu i inspiracjach Kamila Dobrowolskiego pisaliśmy TUTAJ.

Fot. Facebook.com / W pępku świata. Na zdjęciu Kamil Dobrowolski na planie serialu
Fot. Facebook.com / W pępku świata. Na zdjęciu Kamil Dobrowolski na planie serialu

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: