Reklama

Z okazji 70. rocznicy utworzenia województwa rzeszowskiego w poniedziałek na Rynku odbędzie się koncert „Zakochani w Rzeszowie”.

Znamy piosenki o  Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, czy o przedwojennym Lwowie. Niewielu jednak wie, że o mieście nad Wisłokiem też śpiewano piosenki. Z okazji 660-lecia miasta, dzięki Towarzystwu Przyjaciół Rzeszowa, ukazała się płyta „Zakochani w Rzeszowie”, na której wokaliści z Rzeszowskiej Grupy Artystycznej wykonują utwory związane z grodem Rzecha.

Najbliższy poniedziałek to kolejna ważna rocznica i dobra okazja, by przypomnieć te piosenki. 18 sierpnia 1944 Rzeszów stał się miastem wojewódzkim. Gdyby nie ta decyzja ówczesnych władz, to prawdopodobnie dziś mało kto słyszałby o niewielkiej, galicyjskiej mieścinie. Nie byłoby mówienia o Dolinie Lotniczej, o stolicy innowacji,  marzeń o wielkomiejskości…

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Koncert „Zakochani w Rzeszowie” odbędzie się w poniedziałek na Rynku. Początek o godz. 18:00. Na scenie będzie można zobaczyć wokalistów, którzy brali udział w nagraniu płyty „Zakochani…”. Wystąpi także rzeszowski zespół jazzowy „Old Rzech”.

Patronat honorowy nad imprezą objęli  Małgorzata Chomycz-Śmigielska, wojewoda podkarpacki oraz  Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama