Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Kolejny etap przebudowy al. Sikorskiego w Rzeszowie. W poniedziałek rozpoczną się roboty bitumiczne. Do piątku będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Przebudową 2-kilometrowego odcinka al. Sikorskiego – od ul. Malowniczej do granic Rzeszowa w stronę Tyczyna (do mostu na rzecz Strug) – zajmuje się firma Skanska. Jej przedstawicielka Iwona Stolarczyk poinformowała nas o kolejnych utrudnieniach w ruchu w związku z wykonywanymi pracami.

Od poniedziałku (3 lipca) do piątku (7 lipca) na modernizowanym odcinku będą prowadzone roboty bitumiczne. Chodzi o profilowanie istniejącej jezdni masą mineralno-bitumiczną. Na czas robót zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

– Apelujemy o szczególną uwagę i ostrożność oraz o stosowanie się do tymczasowo obowiązującej organizacji ruchu – poinformowała Iwona Stolarczyk z firmy Skanska.

Na pozostałych odcinkach remontowanej al. Sikorskiego trwają prace związane z odbiorami  gestorów sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej, sieci gazowej, oświetlenia ulicznego po prawej stronie (kierunek Rzeszów-Tyczyn), które umożliwią włączenie oświetlenia w nocy.

Skanska w dalszym ciągu prowadzi prace brukarskie po prawej stronie (kierunek Rzeszów – Tyczyn). Trwają prace związane z podbudową pod poszerzenie po lewej strony jezdni.

Skanska na modernizowanym odcinku poszerza drogę z dwóch do czterech pasów ruchu. Ratusz ma nadzieję, że wszystkie prace zakończą się do końca br. Aleja Sikorskiego w planach drogowców ma się stać częścią południowej obwodnicy Rzeszowa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama