Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

W związku z kładzeniem asfaltu na al. Sikorskiego w Rzeszowie  od poniedziałku (4 września) będzie codziennie zmieniana organizacja ruchu. Utrudnienia będą w zależności do miejsca prowadzonych robót.

Przebudową 2-kilometrowego odcinka al. Sikorskiego – od ul. Malowniczej do granic Rzeszowa w stronę Tyczyna (do mostu na rzecz Strug) – zajmuje się firma Skanska. Jej przedstawicielka, Małgorzata Pluta, poinformowała, że od 4 września (poniedziałek) do 13 września (środa) będą prowadzone roboty związane z ułożeniem warstwy wiążącej z masy mineralno-bitumicznej na przebudowywanym odcinku drogi. Z tego względu na remontowanym fragmencie pojawią się utrudnienia.

– Dokładny termin zakończenia prac będzie jednak uzależniony od warunków atmosferycznych – wyjaśnia Małgorzata Pluta.

Przedstawiciele firmy Skanska niezmiennie proszą uczestników ruchu o cierpliwość i wyrozumiałość, a także o stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu ze względów bezpieczeństwa.

– Organizacja ruchu będzie codziennie zmieniana w zależności do miejsca, w którym będą prowadzone roboty – informuje Damian Solarz, kierownik budowy z firmy Skanska. – Prosimy mieszkańców, aby od 2 września, o ile jest taka możliwość, korzystali z alternatywnych możliwości dojazdów do posesji, jako tymczasowego rozwiązania (np. dróg bocznych, równoległej ulicy Świętojańskiej) – dodaje.

Na pozostałych odcinkach remontowanej al. Sikorskiego trwają prace związane z przepięciami sieci gazowej i budową oświetlenia ulicznego po lewej stronie oraz roboty brukarskie. Skanska buduje także ciąg pieszo-rowerowy, zjazdy do posesji po lewej stronie (kierunek Rzeszów – Tyczyn) oraz wykonuje roboty ziemne i prace regulacyjne.

Skanska na modernizowanym odcinku poszerza drogę z dwóch do czterech pasów ruchu. Ratusz ma nadzieję, że wszystkie prace zakończą się do końca br. Aleja Sikorskiego w planach drogowców ma się stać częścią południowej obwodnicy Rzeszowa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama