Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

Jeśli jesteście sympatykami takiego wyrazu artystycznego, z którego słynie Andy Warhol, to z pewnością zachwyci was wystawa sztuki współczesnej „Pop Now! 2”, którą będzie można podziwiać w DagArt Galerie w rzeszowskim centrum Millenium Hall – od 11 maja.

Na tej niezwykłej wystawie znajdą się prace znanych w Europie i na całym świecie twórców pop-artu i street-artu z Francji, Belgii, Polski i USA. Arcydzieła wystawy będą po raz pierwszy pokazywane w Rzeszowie, oryginalne prace Keitha Haringa – wybitnego, amerykańskiego artysty, łączącego w swojej twórczości nurt pop-artu i street-artu. Dla Rzeszowa jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ do tej pory prace artysty nigdy nie były prezentowane na Podkarpaciu.

Podczas wernisażu pojawi się również francuski twórca Bernard Pras. Jego instalacje i fotografie również będzie można podziwiać na wystawie „Pop Now! 2”, która jest jedyną w Rzeszowie wystawą sztuki o tak szerokim międzynarodowym zasięgu.

Na wystawie składać się będą również dzieła Brata, Charlesa Fazzino, Jacka Hazuki, Bernarda Kowalczuka, Bertranda Lefebvrea, Kam Pen, Thalie, Freda Benoitego, Red Fred oraz
Frédérica Lavaudego.

Pierwsza wystawa „Pop Now!” odbyła się w 2015 roku, na której gościły dzieła renomowanych artystów dotąd nieznanych w Polsce jak: Brat, Fred Benoit oraz Bernard-Marie Kowalczuk z Francji, Alfredo Longo i Joel Moens de Hase z Belgii oraz Charles Fazzino ze Stanów Zjednoczonych. Ponadto swoje prace zaprezentowali wówczas podkarpaccy artyści Jacek Hazuka i Maciej Wieczerzak.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wówczas przyjęto, że wydarzenie będzie się powtarzać cyklicznie co dwa lata.
Dlaczego tak się stało? Bo pierwsza próba konfrontacji legendarnego twórcy pop-artu, Andy’ego Warhola, ze współcześnie tworzącymi artystami okazała się niebywałym sukcesem. W 2015 r. galerii DagArt zaprezentowano cztery oryginalne prace Andy’ego Warhola i kilkadziesiąt prac pozostałych artystów. Wystawa była wydarzeniem szeroko komentowanym w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Zobaczyło ją 5 500 osób.

Wernisaż wystawy „Pop Now! 2” odbędzie się  11 maja o godz. 19:00 w głównej siedzibie Dagart Galerie, która mieści się w Millenium Hall na drugim piętrze. Współczesne dzieła sztuki będzie można podziwiać do 2 lipca w godz. 12-20 od poniedziałku do piątku i 10-20 – sobota niedziela. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

DagArt Galerie to galeria sztuki współczesnej, która od 2006 roku, zajmuje się aktywnym promowaniem polskich współcześnie tworzących artystów na zachodzie Europy. Od ponad 10 lat Dagart Galerie bierze udział w wielu międzynarodowych targach sztuki, m.in. w Paryżu, Lille, Brukseli, Konokke, Gandawie, Utrechcie, Amsterdamie, Tilburgu. W 2017 roku, po raz dziewiąty, galeria była jedynym wśród 115 międzynarodowych galerii wystawcą z Polski.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama