Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Tomasz Poręba
Reklama

Podkarpacki europoseł PiS Tomasz Poręba pyta Komisję Europejską, czy jest Unia Europejska w stanie pomóc finansowo Fabryce Wagonów „Gniewczyna”.

Fabryka jest w dramatycznej sytuacji. Zaliczana była do czołowych polskich firm w branży kolejowej. Fabryka zajmuje się produkcją, modernizacją i naprawą wagonów towarowych oraz konstrukcji stalowych.

Jeszcze kilka lat temu firma zatrudniała około 1000 osób. Dziś, w wyniku licznych sprzedaży, pracuje tam ponad 500 pracowników, a 90 proc. akcji fabryki znajduje się w rękach zagranicznych właścicieli. Pracownikom od wielu miesięcy nie wypłacono pełnego wynagrodzenia.

Europoseł Tomasz Poręba skierował do Komisji Europejskiej interpelację w sprawie dramatycznej kondycji finansowej „Gniewczyny”.

„Fabryka jest głównym pracodawcą w samej Gniewczynie i okolicach a jej upadłość przyczyni się do pogorszenia warunków życia kilkuset rodzin” – pisze Tomasz Poręba.

Europoseł PiS pyta KE o możliwość udzielenia fabryce wsparcia w ramach funduszy UE.

“Czy w świetle aktualnej kondycji finansowej fabryki KE widzi możliwość udzielenia wsparcia finansowego pracownikom zagrożonym bezrobociem i wsparcia samej fabryce? Jeśli tak to, z jakich funduszy?” – pyta Tomasz Poręba.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.