Już wiadomo, kto będzie twarzą PiS w kampanii w wyborach samorządowych. Został nią Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

– Głównym celem jest utrzymanie władzy w sejmiku, kontynuowane tych zmian, które PiS rozpoczął na Podkarpaciu. Liderem listy w okręgu nr 2 jest Władysław Ortyl. Marszałek jest twarzą kampanii. Dysponuje wszelkimi instrumentami, aby kampanię właściwie przeprowadzić. Władysław Ortyl będzie naturalnym liderem. Jest absolutnie świetnym marszałkiem i naszym naturalnym kandydatem na tę funkcję – powiedział w środę (24 września) na konferencji prasowej Tomasz Poręba, podkarpacki europoseł PiS.

Poręba stwierdził, że pełna lista z kandydatami PiS do sejmiku województwa podkarpackiego będzie znana jeszcze w tym tygodniu. Została ona we wtorek zatwierdzona przez Komitet Polityczny PiS. Głos w tej sprawie ma zabrać jeszcze Rada Regionalna PiS na Podkarpaciu. – Liczymy na ok. 20 mandatów w 33-osobowym sejmiku – powiedział Tomasz Poręba.

Okręg, z którego Władysław Ortyl startuje z pierwszego miejsca, obejmuje powiaty: mielecki, dębicki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski. Ortyl marszałkiem podkarpackim jest od 27 maja na skutek utraty władzy przez PSL-PO-SLD i odwołaniu z funkcji marszałka Mirosława Karapyty. Prokuratura postawiła Karapycie kilkanaście zarzutów związanych z korupcją, oszustwem, przestępstwami seksualnymi.

PiS w 2010 roku zdobył 15 mandatów w sejmiku. Zwyciężył w wyborach, zdobywając 38,53 proc. głosów. Po 7 mandatów uzyskali PO (21,71 proc. głosów) i PSL (21,53 proc. głosów). Cztery mandaty przypadły SLD – 12,31 proc.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama