Zdjęcie: Krzysztof Dzierżęga / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

W końcu się udało. Miasto Rzeszów wraz ze starostwem rzeszowskim oraz gminami Boguchwała i Lubenia podpisało porozumienie w sprawie budowy mostu łączącego os. Budziwój z Boguchwałą oraz przebudowy niespełna 15 km dróg. 

Porozumienie podpisano w miniony piątek. – Każda gmina na swoim terenie odpowiada za przebudowę dróg. Ponadto, ustalono, że koszty budowy mostu na Wisłoku zostaną podzielone w następujący sposób: 50 proc. płaci miasto Rzeszów, 25 proc. powiat rzeszowski i 25 proc. gmina Boguchwała – informuje Wojciech Tatara ze Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. 

Most ma mieć ok. 45 m długości, 27 m szerokości oraz 5 km dróg w Rzeszowie, ok. 7 km w Boguchwale i niespełna 3 km w Lubeni. Koszt budowy mostu i przebudowy dróg oszacowano na ok. 100 mln zł. Zgodnie z planem, w 2020 roku samorządy wraz ze starostwem chcą inwestycję zaprojektować. Realizację zaplanowano na lata 2021-2022. 

O inwestycji mówiło się już od 2016 roku, ale w tej sprawie niewiele się działo. Kością niezgody do tej pory była kwestia budowy mostu. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, długo stał na stanowisku, że miasto będzie budowało, ale tylko na swoim terenie. Nie chciał płacić za budowę mostu.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Po trzech latach prezydent jednak zmienił zdanie, ponieważ nowa przeprawa odciąży most Karpacki, czyli popularną zaporę w ciągu al. Powstańców Warszawy, gdzie permanentnie stoi się w korkach. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama