W piątek miejscy urzędnicy wysłali list z zaproszeniem do Rzeszowa dla hollywoodzkiej gwiazdy Natalie Portman. – Mieszkańców byliby dumni z tego, że mogąc gościć tak utalentowaną i niezwykła osobę – napisał do aktorki prezydent Tadeusz Ferenc.

[Not a valid template]

 

Paczkę z prezentami i oficjalnym zaproszeniem od prezydenta Ferenca przygotowali pracownicy miejskiej promocji. – Zależało nam na tym, by pokazać aktorce jak obecnie wygląda Rzeszów, miasto jej przodków – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta. – W paczce znalazła się między innymi ręcznie malowana koszulka z charakterystycznym dla Rzeszowa krajobrazem, czyli pomnikiem i kościołem oo. Bernardynów, album o stolicy Podkarpacia oraz duże puzzle z okrągłą kładką.

Koszulka dla Natalie Portman ma bardzo charakterystyczny napis, układający się w grę słów z nazwiskiem aktorki – „Family roots are imPORTMAN” (Korzenie rodzinne są bardzo ważne). Do wielkiego pomarańczowo-granatowego pudła pracownicy wydziału promocji włożyli jeszcze Stereobox, czyli stereofotografię, obecne, wywołane zdjęcia Rzeszowa i notes.

– Paczka i list są w drodze, teraz mamy nadzieję, że aktorka rzeczywiście zechce odwiedzić miasto swoich przodków i nasze zaproszenie przyjmie – dodaje rzecznik.

List prezydenta Tadeusza Ferenca do Natalie Portman

„Droga Pani,

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z ogromną satysfakcją słuchałem, kiedy podczas wywiadu dla polskiej telewizji wspomniała Pani o mieście Rzeszów, w którym mieszkali pani przodkowie.

Pani historia zainspirowała nas do tego, aby zacząć rozpocząć poszukiwania informacji dotyczących Pani rodziny i jej związków z Rzeszowem. Przeglądając miejskie archiwum, natrafiliśmy na ślad prowadzący do rodziny Herschlag. Mamy nadzieje, że przed nami jest jeszcze dużo do odkrycia w tym temacie.

Wielki byłby to zaszczyt dla Rzeszowa i jego mieszkańców, gdyby zechciała Pani przyjąć zaproszenie i odwiedzić miasto, z którego pochodzą Pani przodkowie. Wierzę, że Rzeszów Panią zainteresuje. Miasto powstało w 1354 r. stanowiło tygiel kultury i narodowości. Dzisiaj jest to centrum administracyjne, kulturalne, przemysłowe i edukacyjne południowo-wschodniej Polski, otoczone malowniczym krajobrazem i piękną przyroda regionu.

Jestem pewien, że odwiedzając Rzeszów, spotkałaby się Pani z życzliwością i gorącym przyjęciem mieszkańców, którzy byliby dumni z tego, że mogąc gościć tak utalentowaną i niezwykła osobę.

Mam nadzieję, że przyjmie Pani nasze zaproszenie i, w dogodnym dla Pani terminie, będę mógł gościć Panią w Rzeszowie”.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc

 

Reklama