Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Poseł Marek Jakubiak, który do Sejmu dostał się z listy Ruchu Kukiz’15, w środę 20 marca będzie na Uniwersytecie Rzeszowskim. 

Otwarte spotkanie z Markiem Jakubiakiem odbędzie się w Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej UR przy ulicy Pigonia 1. Posłowi będzie można zadawać pytania, on sam będzie mówił o obecnej sytuacji politycznej i wydarzeniach w kraju oraz funkcjonowaniu i wdrażaniu nowoczesnego systemu e-votingu jako narzędzia demokracji bezpośredniej.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:00 w sali 167. – Będziemy rozmawiać o programie FDR jego statucie, możliwych koalicjach oraz obecnych statystykach – zapowiada Rafał Pieniążek, organizator spotkania. 

Marek Jakubiak w Sejmie jest pierwszą kadencję. Znany jest z narodowych poglądów i bliskich związków z nacjonalistycznymi środowiskami. Zanim dostał się do Sejmu, popularność zdobył dzięki działalności w branży piwowarskiej. Jakubiak jest twórcą Browarów Regionalnych. 

2 listopada 2018 roku Marek Jakubiak formalnie rozstał się z Ruchem Kukiz’15 na skutek konfliktu z Pawłem Kukizem. Wcześniej był kandydatem kukizowców na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych. Uzyskał marny wynik – 2,99 proc.

Po tym, jak opuścił Ruch Kukiz’15 Jakubiak założył Federację dla Rzeczypospolitej. Dołączył też do antyeuropejskiej Konfederacji, utworzonej na czas tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego przez KORWiN, Grzegorza Brauna, Liroya i Ruch Narodowy. 

Marek Jakubiak jest też stałym gościem telewizji Wrealu24, którą w internecie prowadzi prawicowy dziennikarz Marcin Rola, znany z homofobicznych wypowiedzi i kreujący się na niezależnego publicystę.     

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.