Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Poseł Marek Jakubiak, który do Sejmu dostał się z listy Ruchu Kukiz’15, w środę 20 marca będzie na Uniwersytecie Rzeszowskim. 

Otwarte spotkanie z Markiem Jakubiakiem odbędzie się w Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej UR przy ulicy Pigonia 1. Posłowi będzie można zadawać pytania, on sam będzie mówił o obecnej sytuacji politycznej i wydarzeniach w kraju oraz funkcjonowaniu i wdrażaniu nowoczesnego systemu e-votingu jako narzędzia demokracji bezpośredniej.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:00 w sali 167. – Będziemy rozmawiać o programie FDR jego statucie, możliwych koalicjach oraz obecnych statystykach – zapowiada Rafał Pieniążek, organizator spotkania. 

Marek Jakubiak w Sejmie jest pierwszą kadencję. Znany jest z narodowych poglądów i bliskich związków z nacjonalistycznymi środowiskami. Zanim dostał się do Sejmu, popularność zdobył dzięki działalności w branży piwowarskiej. Jakubiak jest twórcą Browarów Regionalnych. 

2 listopada 2018 roku Marek Jakubiak formalnie rozstał się z Ruchem Kukiz’15 na skutek konfliktu z Pawłem Kukizem. Wcześniej był kandydatem kukizowców na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych. Uzyskał marny wynik – 2,99 proc.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Po tym, jak opuścił Ruch Kukiz’15 Jakubiak założył Federację dla Rzeczypospolitej. Dołączył też do antyeuropejskiej Konfederacji, utworzonej na czas tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego przez KORWiN, Grzegorza Brauna, Liroya i Ruch Narodowy. 

Marek Jakubiak jest też stałym gościem telewizji Wrealu24, którą w internecie prowadzi prawicowy dziennikarz Marcin Rola, znany z homofobicznych wypowiedzi i kreujący się na niezależnego publicystę.     

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama