Mówi się, że ten, kto robi to, co kocha, ten nie przepracuje ani jednego dnia. To samo można powiedzieć o studiowaniu. Nauka tego, co przychodzi nam z łatwością i jest zgodne z naszymi pasjami – to połowa drogi do sukcesu. Jakie wobec tego wybrać studia, aby kilka lat nauki nie było stratą czasu? Oto kilka wskazówek, z których warto skorzystać wybierając uczelnię lub konkretny kierunek.

Przede wszystkim – przypomnij sobie kim chciałaś/chciałeś zostać w dzieciństwie – czy tamte marzenia są jeszcze aktualne, a jeśli tak – to co, w tamtym okresie podobało Ci się najbardziej? A może szkoła średnia pokazała Ci Twoje zupełnie inne mocne strony? Zastanów się nad tym i wybierz studia, które pozwolą Ci te mocne strony przekuć w umiejętności, a następnie w zawód, w którym  w przyszłości będziesz ekspertem.

Studiuj w zgodzie ze swoimi talentami

Przerażają Cię przedmioty ścisłe? Zawsze sprawiały Ci kłopot i przyprawiały o ból brzucha? Prawdopodobnie masz umysł humanisty i właśnie kierunki humanistyczne weź pod uwagę w pierwszej kolejności. Filologia angielska, Komunikacja cyfrowa albo Psychologia w zarządzaniu – to tylko kilka propozycji w ofercie Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

Zdjęcie: materiały WSIiZ
II tura rekrutacji trwa do 30 września

Zwróć uwagę na fakt, że każdy z tych kierunków daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. To ważne, bo dzisiejszy rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie: warto już na początku studiów zastanowić się kim będę po ich zakończeniu i co będę miał wtedy do zaoferowania pracodawcom lub partnerom biznesowym. Dlatego wybierając kierunek studiów skup się na swoich mocnych stronach i rozwijaniu ich. Jeśli bliższa od nauki języków obcych czy dziennikarstwa jest Ci Informatyka, bądź Grafika – śmiało postaw właśnie na te zawody.

Zdjęcie: materiały WSIiZ

Studiując Informatykę we WSIiZ masz pewność, że uczysz się od najlepszych. W tym roku kierunek ten otrzymał prestiżowy Certyfikat Doskonałości Kształcenia przyznawany przez Polską Komisję Akredytacyjną. – Wieloletni wysiłek włożony w utrzymanie wysokich standardów nauczania procentuje wśród młodych ludzi – mówi Joanna Dudek, kierownik działu rekrutacji WSIiZ.

– W tym roku kierunek Informatyka jest jednym z najchętniej wybieranych przez kandydatów kierunkiem, podobnie jak: Zarządzanie oraz Grafika komputerowa i Produkcja multimedialna. – Dla nas jest to dowód na to, że nasza uczelnia swoją ofertą odpowiada na potrzeby przyszłych studentów i rynku pracy – dodaje J. Dudek.

Wybierz coś więcej niż zwykłe studia

– Młodzi ludzie wciąż niestety wybierają kierunki, które niekoniecznie są zgodne z ich osobowością, ale za to są modne, łatwo dostępne, albo wybrali je znajomi – mówi Bernadetta Kulinowska, kierownik Biura Doradztwa Personalnego WSIiZ.

– Ci sami ludzie, już po zakończeniu nauki, często są rozczarowani, a nierzadko mają pretensję do uczelni i otoczenia o to, że nie ma dla nich pracy. Dlatego we WSIiZ ofertę edukacyjną opracowujemy we współpracy z ekspertami – praktykami z danych branż. To oni najlepiej wiedzą, jakich specjalistów potrzebuje rynek pracy. Śmiało mogę powiedzieć, że oferta edukacyjna WSIiZ jest odpowiedzią na te potrzeby rynku – dodaje B. Kulinowska.

Potwierdzeniem tych słów jest chociażby współpraca uczelni z firmami TUV NORD, Cisco czy Deloitte. Nie bez znaczenia są także cenione na rynku pracy certyfikaty, np. oferowany przez WSIiZ certyfikat Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Ale atutów WSIiZ jest więcej. 

– Kandydatów zawsze informujemy o możliwości zaangażowania się w działalność Samorządu Studenckiego, kół naukowych, których działa u nas kilkanaście, wzięcia udziału w międzynarodowej wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus+, czy programie School of Leaders, skierowanym do studentów z wysokimi wynikami w nauce – wymienia Joanna Dudek.

– Zauważamy, że zainteresowanie młodych ludzi dodatkowymi zajęciami i możliwościami jest z roku na rok coraz większe. Kandydaci sami chętnie zadają dużo pytań, wykazują chęć zaangażowania. To jest dla nas sygnał, że mamy do czynienia z ambitnym, świadomym pokoleniem, które chce kształtować swoją przyszłość już podczas wybierania studiów i kierunku – dodaje kierowniczka Działu Rekrutacji WSIiZ.

Zdjęcie: Dni Otwarte WSIiZ czerwiec 2022

Poznaj swoją uczelnię

To, na co warto poświęcić trochę czasu, to udział w Dniach Otwartych uczelni, które są doskonałą okazją, aby poznać ją od środka, porozmawiać ze studentami, wykładowcami i poznać ofertę dodatkową uczelni.

W tym roku Dzień Otwarty WSIiZ zaplanowany jest na 20 października 2022. 

W czasie wydarzenia każdy chętny będzie mógł zapytać o zasady rekrutacji, wykładane przedmioty oraz o perspektywy i możliwości po ukończeniu studiów. Uczestnicy również będą mogli zwiedzić Uczelnię oraz odpocząć w strefie relaksu, która oferuje bezpłatne przekąski, sportowe wyzwania i konkursy z nagrodami.

Zobacz, co możesz studiować

Druga tura rekrutacji trwa do 30 września. Kierunki, na które wciąż można aplikować to:

Studia I stopnia i jednolite magisterskie : sprawdź TUTAJ

Filologia angielska

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Filologia angielska z językiem chińskim

Finanse i rachunkowość w zarządzaniu

Grafika komputerowa i produkcja multimedialna

Fizjoterapia – jednolite magisterskie

Informatyka – studia inżynierskie

Komunikacja cyfrowa

Kosmetologia

Logistyka – studia inżynierskie

Pielęgniarstwo

Programowanie – studia inżynierskie

Projektowanie gier komputerowych

Psychologia w zarządzaniu

Zarządzanie

Studia II stopnia : sprawdź TUTAJ

Zarządzanie zrównoważonym rozwojem – nowość w ofercie WSIiZ

Projektowanie graficzne – nowość w ofercie WSIiZ

Kosmetologia

Zarządzanie

 

 

 

Reklama