Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Salon (zwany innymi słowy pokojem dziennym czy też dużym pokojem, ewentualnie pokojem gościnnym) to pomieszczenie, o które zadbać musimy ze szczególną pieczołowitością. Dlatego też całymi godzinami wybieramy, meble i dodatki, kiedy go urządzamy, zapoznajemy się z najnowszymi trendami w świecie aranżacji wnętrz, słuchamy pilnie podpowiedzi ekspertów i projektantów wnętrz. I bardzo dobrze, bowiem przestrzeń owa ma charakter reprezentacyjny, ponadto to właśnie tutaj możemy odpocząć wtedy, kiedy przychodzi wieczorowa pora. Jak zatem ozdobić salon, by wyglądał modnie i oryginalnie zarazem? Czy jest to trudne zadanie czy też łatwo się z nim uporać?

Fototapety odpowiedzią na rosnące oczekiwania kupujących!

Okazuje się, że kupujący pokochali fototapety szczerą miłością i bardzo często decydują się właśnie na nie, kiedy aranżują swoje przestrzenie. Wszak nie ma chyba łatwiejszego, tańszego i bardziej polecanego przez specjalistów z branży aranżacji wnętrz sposoby na to, by nudna ściana stała się miejscem pełnym niezwykłości. Oczywiście każdy wybiera dla siebie dokładnie takie fototapety, które w stu procentach odpowiadają jego wyobrażeniom o pięknie i designie na światowym poziomie. O jakich zatem konkretnie egzemplarzach mowa, co jest dziś na topie? Sprawdziliśmy to!

W królestwie designu!

Nie da się ukryć, iż oferowane dziś klientom modele idealnie wręcz wpisują się w najnowsze trendy w aranżacji przestrzeni. Nie brakuje bowiem tych egzemplarzy, które znakomicie wpisywałyby się w trendy glamour. Klienci bardzo często nabywają dla siebie także te modele, które określić można byłoby mianem stylu skandynawskiego – rządzi tutaj stonowana kolorystyka, prostota i naturalność. Nie zapomina się także rzecz jasna o tych, którzy w sowim domu czy mieszkaniu już dawno upodobali sobie tematy kolonialne, zapewniając im odpowiedni wybór fototapet z wizerunkami dzikich afrykańskich czy azjatyckich zwierząt, a także roślin.

skoro już jesteśmy przy roślinach, koniecznie wspomnieć musimy o tym, iż motywy florystyczne nadal mają się bardzo dobrze. Jednak myliłby się ten, kto myśli, że są to wzory bardzo tradycyjne i takie, które spotykaliśmy już od dawna. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że projektanci zadbali o sporą dawkę różnorodności, tworząc dla klientów szereg ciekawych wzorów. Storczyki urzekają swoim pięknem, drobne kwiatki na fototapetach idealnie nawiązując do modnego dziś stylu retro czy prowansalskiego, natomiast motywy w klimacie vintage zachwycają oryginalnością.

Projektanci owych modeli wiedza tez doskonale o tym, iż najnowsze rozwiązania w kwestii technologii także warto wziąć pod uwagę. Z tego właśnie powodu na rynku pojawiło się całe mnóstwo egzemplarzy stworzonych w 3d. Klienci wybierają je niezwykle często (zwłaszcza wówczas, gdy pragną, by ich salon optycznie prezentował się jako powiększenie większe niż w rzeczywistości). To rozwiązanie przywędrowało do nas  z Zachodu, widać jednak bardzo wyraźnie, iż w Polsce także znalazło całe szeregi zwolenników. Szeroki wybór motywów można znaleźć na stronie www.fototap.pl

Co z montażem?

Każdy, kto zastanawia się nad kupnem fototapety, ma  w pewnej chwili obawę o to, w jaki sposób miałby ją zamontować na powierzchni ściany. Wydaje się bowiem, że trzeba  w tym celu wzywać grupę fachowców i ponosić dodatkowe koszty. Nie jest to jednak prawda. Dzisiejsze modele są tak wyprodukowane, by z samodzielnym ich zamontowaniem nikt nie miał problemu. Wystarczy tylko mieć podstawowy zestaw akcesoriów dom montażu, uzbroić się w dobre chęci i stosowna dawkę wolnego czasu oraz poprosić kogoś do pomoc (wtedy bowiem praca wre). Naprawdę nie potrzeba wiele wysiłku, aby przekonać się, że salon odmienić można w bardzo krótkim czasie i za niewielkie pieniądze.

Nie tylko walory natury estetycznej!

Chociaż oczywiści przy wyborze odpowiedniego modelu fototapety najważniejsze są zalety natury czysto estetycznej, nie możemy zapominać również o kwestii praktycznej. Warto bowiem postawić a takie egzemplarze, które charakteryzowały się będą najwyższą jakością wykonania (z wielka dbałością o detale). Solidność, trwałość i wytrzymałość to także cechy, bez których nie sposób wyobrazić by sobie było stylowej i odpowiedniej do salonu ozdoby naściennej. Dzisiejsze modele tworzone s atak, by mogły przez wiele lat służyć domownikom, niezmiennie pozostając w stanie idealnym – dokładnie takim, jak w dniu zakupu. Zmiana salonu na lepsze to dzięki nim przysłowiowa bułka  z masłem!

Reklama