Reklama

Przygotowując program Twojego Ruchu dla Podkarpacia myślę jak wykorzystać potencjał innowacyjny regionu, mam na myśli nowoczesne firmy, które powstały w dolinie lotniczej jak i firmy, które powstaną – dzięki naszemu wsparciu- w ciągu najbliższych 4 lat. Ale zanim powstaną musimy mieć świadomość, że trzeba parę groszy zainwestować…..
Naszym obowiązkiem jest szkolić inżynierów, przeznaczać duże pieniądze na badania naukowe i dawać środki na granty dla najzdolniejszych polskich młodych naukowców. Jeśli chcemy dogonić świat, jeśli chcemy liczyć się w świecie nauki i techniki parę miliardów musimy znaleźć i zainwestować. Jest to na pewno wielkie wyzwanie dla wszystkich, ale przede wszystkim dla naszego rządu, który musi zrozumieć, że bez inwestowania w nowoczesne technologie, w naukę i technikę “Polska myśl prorozwojowa” stanie w miejscu…
Wierzę w to jednak, że nasz kraj stać na dokonanie przełomu w myśleniu i działaniu. Wiem, że nie brakuje w naszym kraju pieniędzy, ale ogólnonarodowego poczucia konieczności.
My – młodzi ludzie – musimy to zmienić….

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Reklama