Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Miasto Rzeszów ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji poszerzenia ulicy Warszawskiej – od dawnej granicy Rzeszowa w stronę Miłocina.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, jeszcze zanim część Miłocina weszła w formalnie w granice administracyjne miasta, obiecywał, że ratusz poszerzy ulicę Warszawską w nowych granicach stolicy Podkarpacia do czterech pasów. Prezydent uważa, że już przy wlotach do Rzeszowa kierowcy powinni wiedzieć, że wjeżdżają do dużego miasta wojewódzkiego.

Za słowami poszły czyny. Ratusz ogłosił przetarg na opracowanie projektu rozbudowy drogi powiatowej, która po przyłączeniu do Rzeszowa stała się przedłużeniem ul. Warszawskiej. Na 950-metrowym odcinku w stronę Miłocina droga ma zyskać po dwa pasy w każdym kierunku oraz pasy do włączeń, wyłączeń, lewoskręty i prawoskręty.

Po stronie torów kolejowych powstanie także chodnik. Po przeciwnej miasto chce wybudować chodnik oraz dwukierunkową ścieżkę rowerową. Zostaną przebudowane również zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dokumentacja, na którą miasto ma przeznaczone nieco ponad 300 tys. zł, powinna być gotowa pod koniec listopada br. Na przełomie 2019/2020 roku powinien zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy, który w przyszłym roku rozbuduję ul. Warszawską.  

Ratusz liczy na to, że inwestycję uda się wykonać przy wsparciu unijnych funduszy. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

21 KOMENTARZE

 1. OGŁOSZENIA
  Luty 28, 2019 Author: Ogłoszenie Lokalne
  Pilnie potrzebujesz pieniędzy? Możemy Ci pomóc!
  Pilnie potrzebujesz pieniędzy? Możemy Ci pomóc!
  Czy w obecnej sytuacji masz kłopoty lub grozi ci kłopot?
  W ten sposób dajemy ci możliwość podjęcia nowego rozwoju.
  Jako bogaty człowiek czuję się zobowiązany do pomocy ludziom, którzy starają się dać im szansę. Każdy zasłużył na drugą szansę, a ponieważ rząd przegrał, musi pochodzić od innych.
  Żadna kwota nie jest dla nas zbyt szalona, a dojrzałość ustalamy w drodze wzajemnego porozumienia.
  Bez niespodzianek, bez dodatkowych kosztów, ale tylko uzgodnione kwoty i nic więcej.
  Nie czekaj dłużej i komentuj ten post. Proszę podać kwotę, którą chcesz pożyczyć, a my skontaktujemy się z Tobą z wszystkimi możliwościami. skontaktuj się z nami już dziś na adres mehmethakan117@gmail.com

 2. No nie wiem, Zenek mówił, że jak uszczelniał wycieki w starostwie to słyszał przypadkowo, że tej drogi nie da się poszerzyć tak jak chce Ferenc, bo nowa granica miasta z Zaczerniem biegnie po osi jezdni, i że Rzeszów to jest przeważająco tylko po stronie jak się jedzie do Rzeszowa, a i to nie całej, a po drugiej już nie, i że jak z kwiatami do wojewody Pan Tadeusz nie pojedzie i nie uklęknie przed biurkiem i tej prześliczne rączki nie ucałuje w sprawie bezstronnie pozytywnej opinii Pani na Regionie w sprawie samego Zaczernia w Rzeszowie od do siego roku, to nic z tej przebudowy tej Warszawskiej nie będzie.
  A ten dawny Polam to jeszcze Rzeszów czy już nie, tak?
  Bo droga Warszawska obok to już nie Rzeszów!
  No, i już wszystko jasne.

 3. Nie da się poszerzyć ulicy Warszawskiej w stronę Milocina, ale za to można ja poszerzyć w granicach Milocina w stronę Zaczernia. Ot taka mała uwaga.

 4. Pilnie potrzebujesz pieniędzy? Możemy Ci pomóc!
  Czy w obecnej sytuacji masz kłopoty lub grozi ci kłopot?
  W ten sposób dajemy ci możliwość podjęcia nowego rozwoju.
  Jako bogaty człowiek czuję się zobowiązany do pomocy ludziom, którzy starają się dać im szansę. Każdy zasłużył na drugą szansę, a ponieważ rząd przegrał, musi pochodzić od innych.
  Żadna kwota nie jest dla nas zbyt szalona, a dojrzałość ustalamy w drodze wzajemnego porozumienia.
  Bez niespodzianek, bez dodatkowych kosztów, ale tylko uzgodnione kwoty i nic więcej.
  Nie czekaj dłużej i komentuj ten post. Proszę podać kwotę, którą chcesz pożyczyć, a my skontaktujemy się z Tobą z wszystkimi możliwościami. skontaktuj się z nami już dziś na pastorosasben@outlook.com

  Pilnie potrzebujesz pieniędzy? Możemy Ci pomóc!

 5. Do szoszofcow jadących ulica w miejscu gdzie są ścieżki rowerowe powinno się strzelać A mandat powinien wynosić 500 zl za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym:)

 6. No chwila – chwila – chwila od razu niech ten magik od rysowania kreśli tą estakade na ten super pendolino co bedzie śmigał z miasta na lotniska bo to od razu z budową no rozbudową drogi trzeba palować słupy pod przejazd dla pociągu od razu a nie potem znowu jak sie obudzą w ratuszu sranie w banie i grzebanie w jezdniach :

  Uwaga od razu droga i estakada myślec ,myśleć nieustannie ; O !

 7. To ta młoda freelanderka z wsi Warzyce pod jasłem po licencjacie jaki organizuje rzeszowska uczelnia, która to chyba nawet robotnikom przemysłowym nadaje tytuł honorowy doctora.

 8. Panie Janie – propaganda to sie sączy cały czas kapie i cyrka jak woda z cieknącego kranu nieustannie od 1945
  A te ” naftaliny i dinozaury” to już walizy zamykają no koryto czeka a smak i chuć jest przeogromna aby swoją łyżką zagarnąć ; O !

 9. Przy okazji poszerzenia Warszawskiej proponuję władzom miasta przyjrzeć się skrzyżowaniu z Myśliwską. Pociągi, duży ruch na i ze strefy oraz całe karawany L-ek. Skręt z Myśliwskiej w lewo w stronę Głogowa, oraz w Warszawskiej w lewo w Myśliwską w pewnych godzinach bardzo utrudnione.

 10. Ważne żeby nasadzić zieleń w pustych przestrzeniach przydrożnych – najlepiej bukszpanowe żywopłoty (zielone cały rok) ale tak żeby nie naruszały skrajni. ZZM sadzi tanią trawkę i najtańsze drzewka liściaste, która potem wymaga koszenia kilka razy do roku, latem piękne a zimą same patyki sterczą. Posadzisz bukszpanowy żywopłot lub tuje i raz na 5 lat przyciąć. W Rzeszowie marnuje się tyle przestrzeni pod zieleń funkcjonalną oczyszczającą powietrze. ZZM czeka na gwiazdkę z nieba i wykonuje syzyfowe kosztowne prace dosadzają trawkę co roku rozjeżdżoną przez samochody, sypiąc kamyczek czy najtańszą korę. Robota się robi

  Zieleń pochłania hałas generowany na styku kół z asfaltem, pochłania zanieczyszczenia i jest naturalną ochroną przed przechodzeniem i parkowaniem. Jeden hektar zieleni zużywa od 300 do 340 kg dwutlenku węgla i wydziela od 200 do 280 kg czystego tlenu. Jednocześnie absorbuje nawet do pięciu ton zanieczyszczeń mechanicznych. Badania w Warszawie pokazały, że jeden hektar parkowego trawnika gromadzi od 1,5 do 2,5 ton pyłu (a przy ulicy nawet do 5 ton) pyłu rocznie. Rzywopłoty mają większą powierzchnie pochłaniania hałasu i produkcji tlenu niż trawnik. Tlko nie sypcie taniej kory, lub daremnego kamyka. ZIELEŃ TO NIE BETON

 11. Po stronie torów kolejowych powstanie także chodnik. Po przeciwnej miasto chce wybudować chodnik oraz dwukierunkową ścieżkę rowerową. Zostaną przebudowane również zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych.

  – po przeciwnej stronie torów jest zasadna dwukierunkowa droga dla rowerów z racji domów i rozjazdów (min. 2m szerokości + skrajnia) i 1m chodnika z asfaltu (nie róbcie kostki brukowej tylko całość asfaltem +krawężniki 0cm) Problemem jest wjazd do Rzeszowa gdzie drogi rowerowe są “jedno-dwukierunkowe” (znaki pionowe mówią o dwukierunkowości, poziome znaki P-23 wskazują pas ruchu w jedną stronę) W Rzeszowie jest bałagan w oznakowaniu
  – po stronie torów wybudować asfaltową drogę dla pieszych (asfalt lepszy dla kół walizki, niepełnosprawnych, rolek i innych) oznaczyć znakiem c16 droga dla pieszych i tabliczkę t-22 (nie dotyczy rowerów) pozwoli to stronie zachodniej i słabszym rowerzystom na jazdę tym 1m chodniczkiem przy znikomym ruchu pieszych.
  – co do pasów drogowych w kierunku Rzeszowa proponuję zrobić 50 cm pobocze dla rowerzystów szosowych oznaczone sierżantami rowerowymi znak p-27. Szosowcy nie będą podczas treningów jeździć drogą dla rowerów i mijać się z samochodami na wjazdach do posesji czy przeskakiwać przez przejścia.

  Zróbcie do dobrze

 12. Pamiętajcie , że pan Ferenc już kiedyś mówił , że jak widzi w Rzeszowie korki to się cieszy bo miasto żyje .

 13. “Na 950-metrowym odcinku w stronę Miłocina droga ma zyskać po dwa pasy w każdym kierunku oraz pasy do włączeń, wyłączeń, lewoskręty i prawoskręty.”

  Czyli według redakcji obecna droga która ma po jednym pasie w każdym kierunku zyska po dwa pasy w każdym kierunku i będzie 3 pasowa… No to elegancko będziemy mieli wyjazdóweczkę jak Puławska w Warszawie.

 14. Bo to miasto marzeń – to nic że marzenia zatrzymały się w latach 70-tych.
  Zachciewa się Wam nowoczesności – deweloperzy ją załatwią, wielkie osiedla i drogi dojazdowe takie same jak 60 lat temu.
  Ale jest dobrze, jeszcze trochę i będzie doskonalę! 🙂

 15. Cyt: “Prezydent uważa, że już przy wlotach do Rzeszowa kierowcy powinni wiedzieć, że wjeżdżają do dużego miasta wojewódzkiego”
  A co ze skrzyżowaniami dwupoziomowymi ? przecież to chyba raczej takie skrzyżowania usprawniają ruch i świadczą o tym że jest to poważna wojewódzka aglomeracja.
  Przykładowo to rondko na Pobitnym to już co najmniej od 20 lat (czyli tyle ile rządzi Pan Ferenc) powinno być skrzyżowaniem dwupoziomowym być może i z tunelem w osi Lwowska.
  Takich newralgicznych zakorkowanych miejsc jest więcej, więc pytanie do Prezydenta, co myślą przejeżdżający widząc te zakorkowane rondka/krzyżóweczki? że to bardziej jakiś grajdoł a nie miasto wojewódzkie?…

 16. Władze miasta niech już za bardzo na kasę z Unii Europejskiej nie liczy.Zaraz zaczną się wyścigi ,,naftaliny,, i ,,,dinozaurów,, aby się załapać na dietę europejką.Podobno w tym europarlamencie ma być 52 osoby.Ale już tym co byli i głosowali wbrew polityce obecnego rządu, to tym dziękujemy.Rzeszów i władze moga uprawaiac jedynie propagandę bo to nic nie kosztuje.

 17. Na pewno do przetargu wystartuje zapewne dobrze już przygotowana dyżurna spółka projektowa, bo ma chyba albo bedzie miła problemy.

Comments are closed.