Lubisz, gdy coś się dzieje? Lubisz zbierać nowe doświadczenie? Chcesz mieć satysfakcję z tego, że jesteś częścią jakiegoś większego projektu? Zostań wolontariuszem Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich, które w dniach 9-13 września odbędą się w podrzeszowskiej Jasionce.

Wolontariuszy do pomocy przy obsłudze European Rover Challenge, największej w Europie imprezie dla fanów nowych technologii, robotyki oraz astronautyki, poszukuje Europejska Fundacja Kosmiczna.

ERC, czyli Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich, odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. W zawodach weźmie udział aż 450 konstruktorów łazików marsjańskich – 44 drużyny z 10 krajów świata. W gronie najlepszych znalazła się również drużyna Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej, która do rywalizacji wyśle łazika „Legendary IV”.

Młodzi inżynierowie z całego świata rywalizować będą w widowiskowych konkurencjach analogicznych do zadań wykonywanych przez łaziki na powierzchni Marsa.

Kolejnym, nie mniej intrygującym wydarzeniem w ramach ERC, jest strefa Pokazów Naukowo-Technologicznych, czyli prezentacji naukowych i interaktywnych, przygotowanych przez kilkudziesięciu wystawców, reprezentujących zarówno instytucje naukowe, jak i firmy czy organizacje pozarządowe.

Dzięki ERC miłośnicy kosmicznych przygód mają szansę poszerzenia swoich horyzontów i namacalnie doświadczyć kosmicznej technologii.

Dlatego też Europejska Fundacja Kosmiczna poszukuje wolontariuszy do pomocy podczas European Rover Challenge. Ich zadaniem będzie budowanie i sprzątanie terenu, obsługa strefy boksów technicznych w garażu, zaplecza technicznego hali oraz zabezpieczenie terenów zawodów, udzielanie informacji, a także wspieranie sędziów na balkonie.

Wolontariusze będą również odpowiedzialni za rozkładanie i składanie stanowisk wystawienniczych, pomoc w recepcji, przygotowaniu cateringu oraz rozmieszczenie i likwidację tablic informacyjnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Niektórzy będą również mogli pomóc ekspertom przy prezentacjach.

W zamian wolontariusze będą mogli wziąć udział w warsztatach mentoringowych oraz otrzymają certyfikat sygnowany przez Fundację Kosmiczną, poświadczający udział w zespole organizującym największą imprezę kosmiczną w Europie.

Wszyscy pomocnicy zostaną również uhonorowani indywidualnymi podziękowaniami. Wolontariusze będą mieli zagwarantowany nocleg, catering (ciepły posiłek, kanapki, woda, soki), koszulki i ubezpieczenie.

Dzięki byciu wolontariuszem podczas zawodów będzie można zdobyć doświadczenie w pracy przy organizacji dużego projektu wydarzeniowego oraz podszkolić się w umiejętnościach interpersonalnych i w pracy w międzynarodowej grupie, a także zobaczyć zza kulis największą w Europie imprezę kosmiczną.

Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są poprzez formularz dostępny pod adresem: roverchallenge.eu/formularz-zgloszeniowy-dla-wolontariuszy/

Preferowane są osoby pełnoletnie. Szczegółowych informacji udziela Roksana Łojek, tel. 739 244 030, e-mail: wolontariat@roverchallenge.eu

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama