Mieszkaniec Rzeszowa poszukiwany listem gończym zatrzymany został po ponad 21 latach na lotnisku Okęcie. Trafił do aresztu śledczego. Teraz będzie musiał odbyć zasądzoną wcześniej karę.

Mężczyzna, obecnie 68-letni, poszukiwany był od 21 lat. W 1992 roku został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Rzeszowie na 8 miesięcy pozbawienia wolności za zanęcanie się nad rodziną. Mężczyzna nie stawił się do odbycia kary i ukrywał się przed policjantami.

Jak informuke Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, rok później wyprowadził się z miejsca zamieszkania, a sąd rejonowy wydał za nim list gończy. Prowadzący poszukiwania rzeszowscy policjanci uzyskali informacje, z których wynikało, że mężczyzna wyjechał z kraju najprawdopodobniej do Stanów Zjednoczonych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sąd zawiesił wykonanie orzeczonej kary, jednak poszukiwania trwały nadal. W ubiegły wtorek mężczyzna wrócił ze Stanów Zjednoczonych i na lotnisku został zatrzymany. Po zatrzymaniu został osadzony w areszcie śledczym w Warszawie. Mimo upływu niemal 22 lat od orzeczenia wyroku będzie musiał odbyć zasądzoną karę.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama