Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

 DJ Wika – jedna z najbardziej znanych didżejek-seniorek, będzie rozkręcać Miejską Potańcówkę dla Seniorów w Rzeszowie, która rozpocznie cykl “Senior w Mieście”. 

Miejskie Potańcówki dla Seniorów tydzień w tydzień na bulwarach gromadzą nie małą liczbę miłośników tańca i dobrej zabawy. Tym razem rzeszowscy seniorzy w sobotę (31 sierpnia) o godz. 18:00 będą bawić się razem z DJ Wiką –  najstarszą didżejką w Polsce i znaną działaczką społeczną. 

DJ Wika to osoba, która łamie negatywne stereotypy dotyczące wizerunku polskiego seniora. Od wielu lat słynie z prowadzenia międzypokoleniowych dyskotek w Warszawie, jak również współorganizacji parad dla seniorów w całej Polsce.

Dzięki swojemu pozytywnemu nastawieniu oraz miłości do muzyki została w 2014 roku twarzą popularnej stacji telewizyjnej Eska TV. Na scenie Bulwarów towarzyszyć jej będzie DJ Kris.

Udział w imprezie jest bezpłatny, a organizatorem wydarzenia jest Rzeszowski Dom Kultury. Kolejne Potańcówki na bulwarach odbędą się w dniach 7, 14 oraz 21 i 28 września. Potańcówka z DJ Wiką otworzy tegoroczny cykl „Senior w Mieście”.  Wydarzenie to miesięczny cykl imprez odbywających się w RDK stworzony z myślą o wszystkich mieszkańcach powyżej 60 roku życia.

Podczas akcji “Senior w Mieście” na najstarszych mieszkańców Rzeszowa będzie czekać m.in. konkurs taneczny „Rzeszów of Senior Dance”, w którym jednym z jurorów będzie Żora Korolyov – popularny ukraiński tancerz i choreograf. 

Konkurs zaplanowano na 22 września. Uczestnicy, którzy będą mogli zaprezentować przed jury tańce nowoczesne, ludowe i towarzyskie, do konkursu  mogą zgłaszać się do 6 września poprzez stronę www.rdk.rzeszow.pl.

Uroczyste zakończenie cyklu „Senior w Mieście” nastąpi 28 września  podczas Potańcówki Miejskiej dla Seniorów na bulwarach.  Zabawa taneczna rozpocznie się o 17:00, a jej finał stanowić będzie występ legendarnej polskiej piosenkarki Krystyny Giżowskiej, znanej m.in. z takich utworów, jak: “Jak w to uwierzyć”, “Przeżyłam z Tobą tyle lat”, czy “Róże Trzy”. Jej koncert zaplanowano na 20:00.

(oprac. jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: