Policjanci ustalają, w jakich okolicznościach doszło do uśmiercenia psa na terenie Jarosławia. Nieznana wciąż osoba powiesiła zwierzę na szkolnym ogrodzeniu.
Jak poinformowała Marta Gałuszka z jarosławskiej policji, w piątkowe przedpołudnie funkcjonariusze odebrali zgłoszenie od strażników miejskich o znalezieniu martwego psa w Jarosławiu na osiedlu Słoneczne. Jeden z mieszkańców Jarosławia zauważył zwłoki zwierzęcia, które wisiały na sznurku, na ogrodzeniu szkoły.
– Na miejscu policjanci wykonali oględziny i ustalili dane świadków. Martwego psa przekazano pracownikom Zakładu Oczyszczania Miasta. Funkcjonariusze zabezpieczają nagrania z monitoringu. Sprawdzamy, czy kamery zarejestrowały to zdarzenie – informuje Marta Gałuszka.
W tej sprawie policjanci prowadzą dochodzenie z art. 35 ust. 2 Ustawy o ochronie zwierząt. Za zabijanie, uśmiercanie, znęcanie albo dokonanie uboju zwierzęcia sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do dwóch lat.
Bądź na bieżąco.
Gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem ustawa przewiduje odpowiedzialność do trzech lat więzienia.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)

![Nieprzytomny 34-latek w samochodzie. Konieczne było wybicie szyby [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/kanczuga-akcja-218x150.jpg)




![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)
![Pożar budynku mieszkalnego na Podkarpaciu. Kolejnego dnia ogień pojawił się znowu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-posada-jasliska-osp-tylawa-218x150.jpg)





![Rzeszów sprzedaje nazwę miejskiego basenu. Kto zostanie tytularnym sponsorem obiektu? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/matuszczaka-basen-rzeszow-2026-4-218x150.jpg)
![Nowy most na Wisłoku coraz bliżej? Są cztery warianty przeprawy przez rzekę [MAPY]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/most-trzebownisko0-218x150.jpg)



![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)











![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)






![Parkingowy chaos przy Hali Podpromie w Rzeszowie. “To problem w całym centrum miasta” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/parking-podpromie-zima2026_news-218x150.jpg)
![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-100x70.jpg)


![Rzeszów sprzedaje nazwę miejskiego basenu. Kto zostanie tytularnym sponsorem obiektu? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/matuszczaka-basen-rzeszow-2026-4-324x235.jpg)