Powrót do dzieciństwa. Od wtorku w Muzeum Dobranocek wystawa „Szkło i ceramika”

Reklama

Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie ponad 120 obiektów. Zobaczycie m.in. kultowe szklanki „musztardówki” z wizerunkiem „Misia Colargola”.

 

Od wtorku (15 lutego) w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie będzie można oglądać wystawę „Szkło i ceramika”. Prezentowana będzie kolekcja przedmiotów ceramicznych i szklanych pochodzących ze zbiorów rzeszowskiego muzeum.

Zwiedzający zapoznają się z najpopularniejszymi formami ceramicznymi i szklanymi na których umieszczano wizerunki wieczorynkowych postaci. Dowiedzą się o produkcji tych przedmiotów i ich dużej popularności w codzienności PRL-u. 

– Wystawa przybliży także najbardziej znane manufaktury i wytwórców ceramicznych i szklanych wyrobów ozdobionych wizerunkami bohaterów dobranocek – zapowiada Maciej Zwolan z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. 

Muzeum pokaże m.in. kultowe szklanki „musztardówki” z wizerunkiem „Misia Colargola”, serwisy porcelanowe, liczne filiżanki, literatki, skarbonki, ceramiczne figurki postaci z wieczorynek czy też popularne bombki choinkowe z „Jackiem i Agatką”.

– Większość z tych eksponatów nie była dotąd prezentowana publicznie – podkreśla Maciej Zwolan. Wystawa potrwa do 18 maja br.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama