Reklama

W sobotę (1 lutego) o godz. 18.00 przeniesie nas w lata 20. i 30. koncert „Nie zapomnij mnie” w wykonaniu Grażyny Brodzińskiej i Jacka Wójcickiego z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Tomasz Chmiela.

Piosenki okresu międzywojennego nigdy nie tracą uroku. Bo któż nie lubi, gdy Eugeniusz Bodo śpiewa “Umówiłem się z nią na dziewiątą” lub nie wzrusza się na przejmującym i pełnym dramatyzmu utworze Hanki Ordonówny “Miłość Ci wszystko wybaczy”. W tę muzyczno-taneczno-filmową podróż w przeszłość zabiorą nas gwiazdy wieczoru – Grażyna Brodzińska i Jacek Wójcicki.

Projekt ten inspirowany muzyką lat 20-tych i 30-tych, jest wynikiem tęsknoty za pięknem, jakie towarzyszyło tamtym czasom. Dlatego został on zbudowany ze szczególną dbałością o doznania nie tylko muzyczne, ale również estetyczne. Ma na to wpływ oprawa muzyczna w nowych aranżacjach, jak również scenografia i piękne stylizowane suknie i klasyczne futra. Muzyczną wędrówkę do tamtych wspaniałych lat przeplatają niezapomniane, wzruszające jak i zabawne fragmenty z filmów międzywojennych takich jak: “Piętro Wyżej”, “Manewry Miłosne”, “Zapomniana Melodia”, “Szpieg w Masce”, „Paweł i Gaweł”.

Para taneczna niczym Fred Kampinos i Anita z filmu “Halo Szpicbródka” porwą nas w rytmie Tanga Notturno. Dźwięk trąbki przypomni westchnienie “Baby ach te baby”, a Jacek Wójcicki opowie jak umówił się na 9-tą i że czasami jest jak „Zimny drań”. Grażyna Brodzińska zaskoczy brawurowo zaśpiewaną oraz aktorsko wykonaną piosenką “Ada to nie wypada”, i udowodni że „Sexappeal” to bez wątpienia broń kobieca.

Cena biletu: normalny – 60 zł, ulgowy – 40 zł

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: