Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Pięć jednostek broni i amunicję zabezpieczyli rzeszowscy policjanci po pożarze domu na terenie gminy Boguchwała. Zatrzymali 58-letniego właściciela posesji.

Do pożaru domu doszło w minioną sobotę (2 kwietnia), około godz. 14:00. Gdy strażacy ugasili pożar, w drewnianym stropie odkryli broń i amunicję. Wezwani policjanci  zabezpieczyli dwie jednostki broni długiej, pistolet, dwa rewolwery i 22 sztuki amunicji.

– Okazało się, że właściciel domu nie ma pozwolenia na posiadanie broni. Policjanci zatrzymali 58-letniego mężczyznę – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Powołany w sprawie biegły potwierdził, że cztery jednostki i amunicja spełniają ustawowe definicje broni i na jej posiadanie trzeba mieć pozwolenie. W przypadku jednego z rewolwerów, jak twierdzą policjanci, konieczne są szczegółowsze badania.

58-letniemu Wojciechowi W. przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci przesłali materiały w tej sprawie do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie wraz z wnioskiem o wszczęcie śledztwa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama