Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wszczęła śledztwo w sprawie wtorkowego pożaru domu w Błażowej Górnej. W krytycznym stanie jest 82-letni mężczyzna.

Do pożaru doszło 5 lutego ok. godz. 5:30. Na miejsce zdarzenia pojechały cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz trzy OSP. Łącznie w dwugodzinnej akcji gaszenia pożaru uczestniczyło 22 strażaków. 

– Gdy strażacy dotarli na miejsce, ogniem objęty był parter domu. Na korytarzu strażacy odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę, którego wyciągnięto na zewnątrz i przekazano ratownikom medycznym. Chwilę później dom o własnych siłach opuściła kobieta, która miała poparzone plecy i drogi oddechowe – mówi Grzegorz Wójcicki, rzecznik rzeszowskiej straży pożarnej 

Jak się okazało, w pożarze ucierpieli 82-letni mężczyzna i 75-letnia kobieta. Oboje trafili do szpitala. – Stan mężczyzny jest krytyczny – mówi Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Śledztwo w sprawie wtorkowego pożaru wszczęła rzeszowska Prokuratura Rejonowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że pożar wybuchł w jednym z pokoi na parterze domu, gdzie nie było urządzeń grzewczych. Ogień strawił parter budynku, pozostała część domu została zadymiona oraz ściana zewnętrzna budynku. Prokuratura powołała biegłego z zakresu pożarnictwa, który ma ustalić przyczyny pożaru.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama