Zdjęcie: Kamil Opaliński / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Po godz. 18:00 zakończyła się akcja gaśnicza na terenie hipermarketu Auchan w Krasnem koło Rzeszowa, gdzie we wtorek po południu doszło do pożaru.

Strażacy o pożarze w Auchan dowiedzieli się ok. godz. 16:40.

– W hipermarkecie zapaliły się kwiaty. Pracownik, który próbował gasić pożar, lekko się podtruł gazami pożarowymi. Prawdopodobnie zostanie karetką odwieziony do szpitala. Z hipermarketu ewakuowano 400 osób, w tym 80 pracowników – mówił nam Grzegorz Wójcicki, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

Na miejsce zdarzenia przyjechały cztery zastępy PSP i jeden OSP. – Trwa oddymianie hipermarketu – dodawał Wójcicki. 

Dorota Patejko, rzecznik hipermarketu Auchan, mówi, że pożar wybuchł na stoisku ze sztucznymi kwiatami. – Pracownik zdołał ugasić pożar gaśnicą. Z uwagi na duże zadymienie, zdecydowaliśmy o ewakuacji klientów. Hipermarket dzisiaj nie zostanie już otwarty – dodawała Dorota Patejko. 

Przyczyny pożaru na razie nie są znane. Ma je ustalić biegły. 

AKTUALIZACJA: Akcja strażaków zakończyła się kilka minut po godz. 18:00. Pracownik, który nawdychał się gazów pożarowych, został przewieziony do szpitala na badania. Kierownictwo Auchan zmieniło decyzję o zamknięciu hipermarketu, który ponownie dla klientów został otwarty po 20:00. Auchan jest czynny do 22:00. 

https://www.facebook.com/Podkarpacie.alarmowo/posts/2377825162248034

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Tytuł wprawiający wtotalną panikeą – już myslałem ze 1/2 Malawy i 1/2 Wilkowyji płonie jak podczas najazdu Mongołów w 1242 a tu pikuś
    Jakieś papierowe badyle furkneły przeszkolony pracownik wszedł do akcji straż w trymiga – a tu nic ludzie sami wyszli nikogo nie musieli wynosić sposobem matczynym a Tytuł jak by conajmniej UFO pod ratuszem wylądowało a Naczelnik z nimi umowe partnerską podpisal
    A to jaja już myślalem że trzeba sie ewakuowac i mokre ręczniki na łeb zakładac a tu tylko AUCHAN – zadymione
    No przeciągi zrobią poperfumują i sru interes bedzie sie kręcił
    Ale tytuł nie adekwatny do całego zamieszanie : Uf

Comments are closed.