Zdjęcie: Materiały prasowe

Obiecali, że będą eko i nie kłamali! Cieszanów Rock Festiwal adoptował koalę! – To dopiero początek naszej zielonej rewolucji – zapowiada Artur Tylmanowski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Ekipa CRF w pierwszym noworocznym poście na Facebooku zadeklarowała, że ekologia to jeden z  priorytetów kolejnych edycji festiwalu. Na dowody nie trzeba było długo czekać. Organizatorzy największej imprezy muzycznej na Podkarpaciu wsparli finansowo szpital dla zwierząt zajmujący się leczeniem ofiar wielkich pożarów w Australii.

Cieszanów Rock Festiwal adoptował poparzoną koalę o imieniu Hockey Luna, która obecnie rezyduje w Koala Hospital Port Macquarie. 

Cieszymy się, że możemy pomagać i przekazywać dalej pozytywną energię skumulowaną wokół naszego festiwalu. Gdyby przynajmniej połowa naszych followersów wpłaciła mały datek na rzecz ofiar australijskich pożarów, moglibyśmy uratować nawet 15 tysięcy zwierząt! Te liczby dają do myślenia – uważa Artur Tylmanowski. 

– Liczymy, że nasza mała festiwalowiczka Hockey Luna szybko wróci do zdrowia i ostatecznie trafi do bezpiecznego miejsca. Ta adopcja to z naszej strony symboliczny gest i dowód na to, że bierzemy sobie do serca nasze noworoczne postanowienie, czyli „więcej ekologii na CRF!”- dodaje dyrektor artystyczny Cieszanów Rock Festiwal.

Pomoc poprzez wirtualną adopcję zyskuje na popularności i zatacza coraz szersze kręgi. Poszkodowanego koalę „przygarnęli” m.in. Tomasz Organek z zespołem i Daria Zawiałow. Podkarpacki CRF jest jednym z pierwszych festiwali, które zdecydowały się na taki krok.

Wkrótce dowiemy się, co jeszcze planują organizatorzy cieszanowskiej imprezy. Na przełomie stycznia i lutego pojawią się informacje o pierwszych artystach nadchodzącej edycji i nowych strefach aktywności. W tym roku Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia. Bilety są dostępne na stronie festiwalu i w serwisie Bilety24.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama