Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Do 9 września trwają zapisy do udziału w grze miejskiej „Mozaika Wydarzeń”, która w Rzeszowie odbędzie się 13 września. 

Grę historyczno-literacką dla młodzieży i ich opiekunów (uczestników grupowych) organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Oddział dla Dzieci i Młodzież. Zadaniem graczy podzielonych na drużyny będzie odszukanie punktów w centrum Rzeszowa, rozwiązanie zadań, a następnie w jak najkrótszym czasie zameldowanie się na mecie.

Uczestnicy gry zwiedzą centrum Rzeszowa, odwiedzą wybrane miejsca, poznają bliżej sylwetki osób, które angażowały się w proces budowania i utrwalania państwowości oraz architekturę funkcjonalną, powstałą w okresie II RP.

– Będzie to swego rodzaju mozaika złożona z tradycji naszego regionu z charakterystycznymi strojami ludowymi, z postaci i organizacji, które zaczęły tworzyć lokalne władze oraz tych, którzy walczyli o zachowanie naszej tradycji i kultury, jak również wybranych zabytków okresu II RP – poinformowali organizatorzy “Mozaiki Wydarzeń”. 

Gracze z wyznaczonych zadań złożą krótką historię, obrazującą wkład Polaków w odbudowę naszej tożsamości i państwowości na szczeblu lokalnym. Do kolejnych punktów gry można będzie trafić kierując się ukrytymi we wskazówkach cytatami naprowadzającymi lub rozwiązując poszczególne zagadki. Cytaty pochodzić będą z książek propagatorów i znawców historii oraz miasta Rzeszowa: Franciszka Kotuli oraz Marka Czarnoty.

Gra rozpocznie się w piątek 13 września o godz. 10:00 i zakończy w budynku Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Aby wziąć udział w rywalizacji o nagrody, drużyna musi odwiedzić wszystkie punkty gry. Świadectwem tego, że drużyna odwiedziła wszystkie punkty gry będzie wypełniona karta gry.

Podsumowanie gry oraz wręczenie nagród połączone z poczęstunkiem dla uczestników, nastąpi 13 września ok. godz. 12:00 w Oddziale dla Dzieci Młodzieży WiMBP w Rzeszowie – czyli po zakończeniu gry przez wszystkich uczestników.

Zapisy do udziału w “Mozaice Wydarzeń” trwają do 9 września w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11; e-mail: oddział@wimbp.rzeszow.pl, tel. 17 86 69 457. Regulamin gry możecie sprawdzić TUTAJ. Na stronie www.wimbp.rzeszow.pl znajdziecie załączniki, które należy wypełnić i wysłać do organizatorów. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: